Charitativní koncert na pomoc obětem povodní

Publikováno: 26. 6. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Charitativní koncert na pomoc obětem povodní
©

Ve středu 26. června Česká filharmonie ve spolupráci s Českou televizí a Českým rozhlasem v živém přenosu odehraje benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým povodněmi. Jeho výtěžek poputuje na veřejnou sbírku SOS Povodně 2013.

 

Koncert bude v hlavním vysílacím čase od 20 hodin živě přenášet program ČT 2 a Český rozhlas 2 - Praha. V průběhu večera budou moci diváci posílat finanční dary prostřednictvím DMS zpráv ze svých mobilních telefonů. Česká filharmonie pod taktovkou dirigenta Jiřího Bělohlávka zahraje symfonie Wolfganga Amadea Mozarta a Antonína Dvořáka.

 

Hlavní část vybraných peněz bude využita na pomoc rodinám a domácnostem, které byly zasaženy velkou vodou a jejichž sociální podmínky nestačí na obnovu bydlení. „Budeme přispívat především na nákup vnitřního vybavení bytů a domů, na pořízení nábytku, praček, sporáků a podobně, dále na rekonstrukce poničených domů, jedná se často o nové omítky a elektroinstalace, výměnu zatopených dveří a oken, nové podlahy, opravy zdí a zlepšení statiky a další,“ vypočítává Tomáš Vyhnálek z Člověka v tísni. „V těch nejtěžších případech, kdy je nutno nařídit demolici, můžeme přispět na vybudování nového domu. Pomoc budeme poskytovat vždy na konkrétní plány základní obnovy bydlení a vybavení.“

 Koncert můžete v přímém přenosu od 20:00 sledovat
na webu ČT 2 či ve vysílání ČRo - Dvojce

Pomoc nebude rozdělována plošně jako kompenzace za vyplavení. Při rozhodování o výši pomoci je důležitá míra poškození majetku, finanční možnosti domácností při obnově svého bydlení a sociální podmínky. „Typickým příkladem může být rodina s dětmi, kde je žena na mateřské dovolené a muž musí uživit rodinu a zároveň vydělat dost peněz na rekonstrukci domu. Dalším případem můžou být důchodci bez úspor, kteří nedostanou úvěr na nákup zničeného vybavení. Každý případ posuzujeme individuálně, všechny obdarované rodiny osobně navštívíme,“ dodal Tomáš Vyhnálek.

 

 

 

Autor: