Chcete pomoci uprchlíkům?

Publikováno: 6. 9. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Chcete pomoci uprchlíkům?
©

Pomáháme lidem přímo v Sýrii, Iráku a na Ukrajině. Naše pomoc je zaměřena především na ty nejchudší a nejzranitelnější, matky samoživitelky, staré lidi a nemocné. V Srbsku a Makedonii poskytujeme pomoc těm, kteří před válkou prchají do Evropy. 

Pomoc na Balkáně

Od září působíme v Srbsku a Makedonii. „Těm nejpotřebnějším mezi uprchlíky poskytujeme vodu a potraviny, psychosociální nebo právní pomoc a také informace o rizicích jakými jsou pašerácké gangy. Zaměřujeme se především na ochranu žen a dětí. Pracujeme přes prověřené partnerské organizace,“ vysvětluje koordinátorka Člověka v tísni Emanuela Macková. 

Na pomoc využíváme humanitární fond Klubu přátel Člověka v tísni. Staňte se novým členem Klubu a pomáhejte s námi. 

Pomozte přímo v Sýrii a Iráku

Denně zde distribuujeme potravinovou pomoc pro více než sto tisíc lidí nebo podporujeme přes dvě desítky škol.

Pomoc je možné posílat přímo na konto sbírky SOS Sýrie & Irák 92329232/0300. Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru, stačí kliknout. 

Pomoc na Ukrajině

Na Ukrajině vyhnal pokračující ozbrojený konflikt z domovů vyhnal více než milion lidí.  Těm nejpotřebnějším poskytujeme okamžitou humanitární pomoc, jako je jídlo, přístřeší a léky. Pomáháme s opravou poničených domů nebo vybavováním uprchlických center.

Pomoc je možné posílat přímo na konto sbírky SOS Ukrajina 93209320/0300. Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru, stačí kliknout. 

Pomoc dalších organizací v ČR a tranzitních zemích

Pokud se chcete zapojit do dobrovolnické pomoci nebo potravinových sbírek, vyberte si z nabídky na www.pomocuprchlikum.cz

 

Upozornění: Člověk v tísni nepřijímá materiální dary. Potravinovou a další pomoc nakupuje přímo na místě a šetří tak na převoz a další logistiku. Děkujeme za pochopení.

Autor: