Člověk v tísni se stal součástí kampaně #WithSyria

Publikováno: 13. 3. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Člověk v tísni se stal součástí kampaně #WithSyria
©

V sobotu 15. března to budou již tři roky, co vypukl krvavý konflikt v Sýrii. Hrozivé události za sebou nechaly 9,3 miliónů lidí závislých na humanitární pomoci, 4 milióny lidí musely opustit své domovy, 2,7 miliónů dětí je v s současné době bez vzdělání a přes 100 tisíc lidí přišlo v důsledku konfliktu o život. Ačkoliv jsou tyto statistiky extrémně skličující, je stále potřeba mít na paměti, že se za každým číslem skrývá konkrétní obličej.

Jako připomínku do očí bijících hrůz, které se v Sýrii už třetím rokem odehrávají, se desítky organizací po celém světě rozhodly spustit kampaň #WithSyria. Díky podpoře všech partnerských společností se kampaň podařilo rozšířit už v 35 zemích. Do hnutí se navíc začali zapojovat také světoví političtí lídři, kteří se nechali slyšet, že udělají všechno, co bude v jejich silách, aby konflikt v Sýrii skončil. Naším posláním poté je, poskytnout lidem v Sýrii naději a možnost žít život bez krveprolévání a utrpení.

Organizace zapojené do kampaně připravily sérii akcí, platforem na sociálních sítích a filmových promítání, které se budou konat o tomto víkendu, kdy se výročí vzniku konfliktu připomíná. 12. března bude promítána devadesátivteřinová animace vykreslující syrskou krizi, ve které zaznívají hlasy syrských dětí a komentář britského herce, zpěváka a rappera Idrise Elby. Další formou podpory je online aplikace Faces for Syria: jedná se o webovou stránku, které můžete „věnovat“ váš profilový obrázek na Facebooku a doplnit tak sbírku fotek tisíců dalších lidí z celého světa. Všechny fotky se pak použijí k vyrobení velké ikonické mozaiky, která bude zveřejněna na profilech těch, kdo projekt podpořili.

Podporovatelé se mohou také zúčastnit vigilií za Sýrii, které se budou tento víkend  konat na různých historických a památečních místech po celém světě – například u Washingtonova monumentu ve Washingtonu, D.C., u Eiffelovy věže v Paříži, nebo v uprchlickém táboře Za‘atari v Jordánsku.

Pomoc je možné posílat přímo na konto sbírky SOS Sýrie 92329232/0300

nebo pomocí SMS ve tvaru

DMS SYRIE na číslo 87777

Platbu kartou můžete provést ZDE

(Svůj dar si také můžete odečíst z daní)

(IBAN CZ1703000000000092329232)

Ve spolupráci s řadou spolupracovníků jsme vynaložili veškeré úsilí, abychom upozornili lidi po celém světě na rozsáhlou zkázu, ve které se Sýrie v důsledku táhlého konfliktu ocitla, a poskytnout Syřanům důvod věřit v lepší budoucnost. Přesto potřebujeme i vaši pomoc, aby se nám podařilo zajistit, že Syřané nebudou muset v následujících letech dále trpět. Připojte se k nám a zapojte se do kampaně #WithSyria. Více informací, jak se stát součástí tohoto hnutí, najdete na stránkách http://withsyria.com nebo www.with-syria.org.

Autor: