"Collective Story Harvesting on Refugees and Fear" kreativní workshop s Mary Alice Arthur

Publikováno: 20. 11. 2015 Doba čtení: 1 minuta
©

Co slyšíme a co nám uniká? Proč se bojíme?

Co  nás mohou naučit příběhy solidarity a dobrovolnictví?

Pojďme naslouchat a přetvářet příběhy o uprchlících i o nás!

  

24. 11. 2015  - 18-21hodin

Langhans – Centrum Člověk v tísni

Vodičkova 37, Praha 1 

 

Příběhy, které vyprávíme, utvářejí naše vidění světa. Když měníme náš příběh, měníme realitu kolem sebe.

  

Mary Alice Arthur je americká facilitátorka, která zprostředkovává  transformace korporací z komerční sféry i procesy participativního řízení neziskových organizací po celém světě. Více informací na webu http://getsoaring.com/.

Základem její metody je "storytelling", tedy vyprávění příběhů, které utvářejí naši realitu a které každý posluchač vnímá jiank skrze vlastní zkušenost i osobnost. Mary Alice pracuje s transformací příběhů a našeho pohledu na ně jako s cestou ke změně věcí kolem, vytěžení potenciálu situace, reflexe i plánování procesů. Vzhledem k aktuálnímu dění ve světě se Mary Alice rozhodla svoji metodu propojit s tématem uprchlíků a vnést do něj nový a nestereotypní pohled, právě prostřednictvím vyprávění jednotlivých příběhů přímých aktérů v práci s uprchlíky.

Dalším aspektem a jiným pohledem na věc je grafické zachycení vyprávění - příběhu a bodů z něj, které na workshopu zprostředkují profesionální grafici v roli tzv. graphic harvestors.

Partnery workshopu jsou FoRS, Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, MKF, Člověk v tísni, FF UK - Týden Diverzity.

 

Autor: