ČT1: "Film Pelíšky geniálně ukazuje, že některé dárky nechceme dostat." Tomáš Vyhnálek a Zuzana Břehová o Skutečném dárku

Publikováno: 11. 12. 2019 Doba čtení: 1 minuta
ČT1:
© Česká televize

Vedoucí fundraisingového oddělení Tomáš Vyhnálek a koordinátorka humanitární mise v DR Kongo Zuzana Břehová byli hosty Studia 6 na České televizi. Hovořili o Skutečném dárku, tedy eshopu, kde lidé mohou kupovat předměty, které pomáhají v Česku i za hranicemi. 

Pořad začal spuštěním reklamního spotu Skutečného dárku pro letošní rok, který má podobu přetočené scény z Pelíšků. Jedná se o slavnou scénu, ve které syn majora Šebka rozbaluje dárek. V přetočené verzi ale nenajde boty, nýbrž kuřata, která jsou jedním ze Skutečných dárků.  

"Film Pelíšky myslím geniálně ukazuje, že některé dárky nechceme dostat. My jsme celý projekt Skutečný dárek vymýšleli proto, že každý z nás rád dostává i dává hezké dárky, ale často se nám stává, že vybíráme zbytečnosti, aby pod tím stromečkem něco bylo. Myslíme si, že je hloupé dávat zbytečné dárky a že je lepší koupit nějaký hezký skutečný dárek," okomentoval nový spot Vyhnálek.

Zbytek rozhovoru najdete na webu České televize. Rozhovor začíná v čase 52:00Autor: Člověk v tísni a Česká televize

Související články