Děkujeme členům Klubu přátel

Publikováno: 2. 2. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Děkujeme členům Klubu přátel
©

Také v uplynulém roce jsme díky Klubu přátel Člověka v tísni pomáhali po celém světě lidem v nouzi.  Ať už se jednalo o lidi prchající před násilím Islámského státu v Iráku, vesničany utopené hluboko v pralesích východního Konga nebo aktivisty bojující za svobodu v diktaturách, vaše dary vždy pomáhaly dělat svět lepším místem pro život. Mnohdy navíc, hlavně ve válkách nebo při přírodních katastrofách, měla i drobná pomoc takový dopad, že dokázala zachraňovat životy.

Dovolte nám poděkovat Vám za vaši přízeň a podporu. Přečtete si souhrn toho, jakým způsobem Člověk v tísni využil vaše dary.  Bez Vás by nic z toho nebylo možné. Děkujeme.

 

 

Je tu hodně traumat, říká koordinátor naší pomoci v Iráku

 „Uprchlíci jsou prakticky všude,“  říká Jan Pejřil, koordinátor Člověka v tísni v Iráku. „Řada z nich je vysílená, je tu hodně traumat, každý chce sdělit svůj příběh. Chybí členové rodin, dívky často prošly opakovaným znásilněním předtím, než se jim podařilo utéct nebo než se povedlo jejich život vykoupit a vrátit zpět k rodině. Útěk trvající v mnoha  případech přes týden, kdy nebylo pořádně co jíst ani pít, zanechal na mnohých  lidech hluboké a pravděpodobně nesmazatelné stopy. Hned od počátku nám bylo jasné, že pomoc musíme dostat hlavně těmto lidem, kteří se tu protloukají na vlastní pěst, kteří jsou dále od větších měst  a  uprchlických táborů a k nimž se humanitární pomoc v podstatě nemá jak dostat. “
(Více o naší pomoci v Iráku se dočtete ve shrnutí za rok 2014).

 

Nejste v Klubu? Přidejte se!

 

(začněte hned, skončit můžete kdykoliv)

Autor: