„Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat,“ vzkazuje ve vánočním poselství Šimon Pánek

Publikováno: 21. 12. 2022 Doba čtení: 2 minuty
„Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat,“ vzkazuje ve vánočním poselství Šimon Pánek
© Foto: Člověk v tísni

Také letos před Vánocemi děkuje náš ředitel Šimon Pánek všem dárcům, kteří nám v uplynulém roce umožnili účinně pomáhat.

„Vážení přátelé,

je mi ctí, že Vám teď, na konci roku, mohu poděkovat za Vaši podporu. Díky štědrosti dárců, jako jste Vy, jsme mohli pomoci více než půl milionu lidí na Ukrajině. Tam se teď soustředíme na rychlé opravy tisíců domů, aby místní mohli přečkat zimu v teple, na distribuci potravin, hygienických potřeb a oblečení a vybavení na zimu pro nejzranitelnější skupiny obyvatel.

Ukrajina je již dvanáctá válka, ve které za těch 30 let existence pomáháme. A to, že jsme schopni rychle a účinně pomáhat doma i v konfliktech po celém světě, je do značné míry zásluha dárců, jako jste Vy. Je to výsledek Vaší důvěry, Vaší solidarity, za kterou Vám děkuji.

Několik dalších slov, poděkování, a především přání do nového roku, jsem si pro Vás dovolil říci do videa:

Vaše dary dokážeme přetvořit ve skutečně efektivní pomoc. A chci Vás ujistit, že i když se nyní soustřeďujeme na pomoc Ukrajině, pokračujeme v práci ve světě, například jedenáctým rokem v Sýrii, ale ve větším rozsahu také doma, kde jsme díky nově vyhlášené sbírce SOS Česko mohli posílit naši helplinku pro sociálně slabší, na které dopadá energetická krize a celkové zvýšení cen nejhůře. Denně řešíme případy lidí, kteří se dostali do situace, kterou sami bez pomocné ruky nezvládnou.

Na závěr bych Vám chtěl popřát klidné a spokojené Vánoce a hodně štěstí do nového roku. Doufám, že zůstanete s námi, my tady zůstaneme pro českou společnost i pro všechny ty, kteří nás ve světě potřebují.

Děkuji Vám.

S radostí a úctou,“

Váš Šimon Pánek

Autor: Člověk v tísni

Související články