Den otevřených dveří v Klatovech

Publikováno: 19. 6. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Den otevřených dveří v Klatovech
© Foto:

Výsledky naší dosavadní práce na Klatovsku jsme ve čtvrtek představili v rámci dne otevřených dveří. Na akci byli zváni zástupci regionálních spolupracujících organizací a institucí, které působí v sociální oblasti.

Vedle prezentace shrnujících statistik jsme návštěvníky podrobněji informovali o oblastech naší činnosti a problémech, se kterými pomáháme. Návštěvníci dne otevřených dveří se tak dozvěděli například to, že jsme od roku 2010 na Klatovsku pracovali s téměř 250ti dospělými osobami, se kterými naše pracovnice řešily nejvíce dluhové zakázky.

Podrobnější informace pak byly přichystány ke službám pro rodiny s dětmi. Představeny byly dosavadní výsledky projektu Pojďte do školky!, který se zaměřuje na podporu dětí v předškolním věku a podporu inkluzivního vzdělávání. Prezentovali jsme také výsledky projektu Dalekohled, v rámci kterého jsme za dva roky podpořili na 130 dětí, 70 rodičů a 130 učitelů. Na podpoře dětí z Plzeňského kraje s námi spolupracovalo více než 40 dobrovolníků.

I po skončení projektu naše práce s dětmi v Plzeňském kraji pokračuje a nadále tak sháníme dobrovolníky. Pokud máte zájem o dobrovolnickou činnost například právě na Klatovsku, můžete nám pomáhat s doučováním dětí, případně se zajištěním volnočasových aktivit. Podrobnější informace k dobrovolnictví najdete ZDE.

Prezentace ze dne otevřených dveří:
Práce s dětmi
Shrnutí výsledků služeb pro dospělé

Autor: