Děti z Ostrova na létním táboře v Nejdku

Publikováno: 24. 8. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Děti z Ostrova na létním táboře v Nejdku
©

Letní tábor v Nejdku se opravdu povedl. Celý týden nám svítilo krásně sluníčko a tak jsme byli téměř pořád venku. První den po příjezdu a vybalení věcí se všichni nejprve seznamovali, jak s okolím fary, tak mezi sebou navzájem a večer pak byla i seznamovací diskotéka. Celkem se na ní sešlo 16 dětí (10 z Ostrova a 6 místních), takže fara se otřásala v základech, ale děti se bavily výborně. Druhý den jsme děti seznámili s městem Nejdek a odpoledne se procházkou vydali na Lesík – místní koupaliště. Večer jsme opékali buřty. Další den jsme navštívili muzeum v Nejdku a odpoledne se vydali na dětskou stezku nad Nejdkem, která je plná zajímavostí a informací o zdejší fauně, flóře, zvycích zdejších lidí i historii města. Na večer pak větší děti připravily bojovou hru pro menší. Samy si vyrobily masky a večerní bojovka se tak nakonec líbila jak malým, tak velkým. Poslední den jsme vyrazili na koupaliště do Nové Role, kde jsme si zahráli volejbal a ve vodě pak vodní polo. Na večer jsme přichystali bojovku pro velké. I když něco tušily, podařilo se nám je překvapit a docela i postrašit. Do půlnoci jsme si pak povídali o zážitcích z bojovky i celého tábora. Další ráno bylo smutné, protože nás čekalo už jen balení a odjezd domů. Děti dostaly upomínkové předměty na tábor i Nejdek, pár sladkostí na cestu a po obědě jsme vyrazili do Ostrova, předat je zpět rodičům. Někteří domů ani nechtěli a už si plánovali, jak pojedou příští rok znova.:-)

Myslím, že tábor se povedl, dětem se líbil a vracely se domů spokojené. Za to je třeba poděkovat i městu Ostrov, které na tábor přispělo a dále České církvi Evangelické v Nejdku, která poskytla prostory a zázemí.

Naše poděkování patří i pekárně Pekosa v Nejdku, která nám celý týden dávala zdarma pečivo pro děti, a také Muzeu v Nejdku, kde nám připravili zajímavý výklad a celou prohlídku zdarma.

Autor: Eva Hrušková , terénní sociální pracovnice Nejdek