Dluh jako lusknutí prstů. Otázky pro Člověka tentokrát s Barbarou Halířovou a Lukášem Hejlíkem

Publikováno: 29. 10. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Dluh jako lusknutí prstů. Otázky pro Člověka tentokrát s Barbarou Halířovou a Lukášem Hejlíkem
© Člověk v tísni

Herec Lukáš Hejlík zpovídal naši dluhovou poradkyni Barbaru Halířovou. Barbara v rozhovoru poodhalila fungování obrovského exekučního byznysu v České republice, vysvětlila, proč si dnes řada lidí myslí, že žít na dluh je normální, a také popsala, jakým způsobem nejčastěji dluhy vznikají.

Došlo také na otázku, jestli si za to dlužníci "můžou sami" a jaké o nich panují nejčastější stereotypy. Řešil se i problém dětských dluhů a pomalé změny dluhové legislativy v České republice.

Rozhovor se nakonec stočil i k osobnějším dotazům. Barbara například vysvětlila, co ji na tom (po těch letech) ještě pořád baví a proč se jí nedaří odtrhnout pupeční šňůru od Člověka v tísni.

Rozhovor bude brzy dostupný také v audio formě na Spotify, Apple Podcasts a Youradio Talk. Odebírejte podcast Otázky pro Člověka a náš Youtube kanál, ať nepřijdete o další díly!

Další známé osobnosti se budou ptát našich kolegů a kolegyň na důležitá společenská témata. Uslyšíte například Marthu Issovou, Milana Peroutku a další. Povídat si s námi budou o práci v Africe nebo o vyučování moderních dějin na školách. V minulém díle Otázek Eva Holubová zpovídala ředitele Šimona Pánka.


Autor: Člověk v tísni

Související články