Hudebníci z Belfiato Quintet podpoří sbírku SOS Česko. Dárci od nich získají vzácnou nahrávku

Publikováno: 16. 4. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Hudebníci z Belfiato Quintet podpoří sbírku SOS Česko. Dárci od nich získají vzácnou nahrávku
© Adéla Havelka

Komorní soubor Belfiato Quintet se rozhodl uspořádat dárcovskou výzvu ve prospěch sbírky SOS Česko, kterou jsme vyhlásili na začátku dubna. Sbírka je určena lidem, kteří se kvůli současné epidemii nemoci COVID-19 ocitli v tíživé situaci - samoživitelkám, podnikatelům, sociálně slabým, dětem bez přístupu k internetu. Kdo daruje v rámci výzvy, obdrží tajnou a velmi vzácnou nahrávku vystoupení kvintetu.

Výzva se koná prostřednictvím dárcovské platformy Darujme.cz a trvá od poloviny dubna do poloviny května. Pro všechny, kteří se rozhodnou přispět, je připravena nahrávka z koncertu k 10. výročí Belfiata z ledna 2016. Nahrávka je to poměrně vzácná. Byla tajně vydána na pár CD, která členové souboru rozdali kamarádům. Jinak je bezpečně uložená v sejfu.

Můžete si na ní vychutnat líbezný Rejchův kvintet D dur a dojemný Kvintet op. 10 Pavla Haase, které byly oba později nahrány na CD u Supraphonu. Dále si budete moci poslechnout "Pět tanců světských a posvátných" francouzského skladatele Henri Tomasiho, za které byl kvintet oceněn na soutěži v Tomassiho rodišti - Marseille. Členové kvintetu nezapomněli ani na humornou skladbičku "Quintettino Giocoso", kterou složil profesor a skladatel Eduard Douša. No a nakonec na nahrávce najdete také pořádný dezert v podobě Sextetu op. 100 Francise Poulenca, ke kterému byl přizván skvělý klavírista a kamarád souboru Lukáš Klánský. A komu to nebude stačit, může se těšit i na přídavek.

Peníze vybrané v rámci výzvy poputují k lidem, kteří byli nejvíce zasaženi koronavirovou krizí.  „Osobně pevně věřím, že je česká společnost silná a současnou krizi překonáme. I tak budou mezi námi lidé, kteří se ocitnou v nouzi a budou urgentně potřebovat pomoc. Proto jsme dnes vyhlásili sbírku SOS Česko na pomoc obětem koronavirové krize,” uvedl o sbírce na začátku dubna ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek. 

 „Děkujeme Belfiato Quintetu za nezištnou podporu. Díky nim umění pomůže ohroženým lidem v České republice a navíc potěší v karanténě každého, kdo se zapojí," dodává za Člověka v tísni Rebeka van Overloop.

Podpořte SOS Česko s Belfiatem


*úvodní foto: Adéla Havelka

Autor: Člověk v tísni

Související články