Jeden svět na školách soutěží o titul Neziskovka roku

Publikováno: 16. 10. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Jeden svět na školách soutěží o titul Neziskovka roku
©

Vzdělávací program Jeden svět na školách, který je součástí Člověka v tísni, se dostal do finále ankety Neziskovka roku 2014. Zatímco o jeho konečném umístění v kategorii velkých neziskovek rozhodne odborná porota, k vítězství v Ceně veřejnosti mu může dopomoci i Váš hlas.

O hlasy v Ceně veřejnosti bojuje 15 semifinalistů Neziskovky roku 2014, přesněji řečeno jejich konkrétní projekty. Pokud se Vám tedy činnost Jednoho světa na školách líbí, můžete mu poslat svůj hlas přímo na stránkách ankety. Zabere Vám to asi deset vteřin – pokud se tedy nebudete chtít podívat na propagační video a foto našeho týmu. Stačí zaškrtnout kolonku „Člověk v tísni, o.p.s. – Jeden svět na školách“, zadat své jméno a e-mail (to kvůli zamezení opakovaného hlasování). Hlasovat můžete od 15. října do 2. listopadu. Výsledky této a i dalších kategorií ocenění Neziskovka roku 2014 budou známy 4. listopadu. Děkujeme za Vaši podporu!

Jeden svět na školách je již od roku 2001 jedním ze vzdělávacích programů společnosti Člověk v tísni. Jeho cílem je vychovat mladé lidi ke kritickému přístupu k informacím a zájmu o dění kolem sebe. Prostřednictvím projekcí filmů, diskuzí a výukových aktivit se snaží přinášet do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnuje se zejména lidským právům, moderním československým dějinám, mediálnímu vzdělávání a mnoha dalším tématům. S materiály Jednoho světa na školách pracují učitelé a žáci na více než 3 000 základních a středních školách.

Neziskovka roku je nezávislé ocenění pro neziskové organizace v České republice. Ocenění vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky „Zdravého organizačního řízení“. Cílem ankety je ocenit práci organizací v neziskovém sektoru a seznámit s ní širokou veřejnost.

Autor: Jiří Krejčík