Lepší školu v Česku podpořili dárci více než sedmi miliony

Publikováno: 9. 10. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Lepší školu v Česku podpořili dárci více než sedmi miliony
© čvt

Na pomoc českým dětem a učitelům v rámci kampaně Lepší škola pro všechny přispělo 3 956 dárců částkou převyšující 7 500 000 Kč. Každý dar byl přitom zdvojnásoben našimi partnery. Díky těmto darům budeme moci nadále podporovat vzdělávání v Česku.

Děkujeme všem 3 956 dárcům, kteří podpořili Lepší školu pro všechny a pomohli nám vybrat více než 7 500 000 Kč na pomoc českým dětem a učitelům. Děkujeme také našim partnerům, kteří každý zaslaný dar zdvojnásobili!

Komu dary pomohou?

Díky štědrosti našich dárců pomůžeme především dětem z chudých rodin, kde rodiče mají často jen základní vzdělání a neumí jim poradit s domácí výukou. Pro tyto děti zajistíme doučování a spojení se školou, které na jaře neměli. V době plošného uzavření škol kontakt se školou ztratilo 10 000 žáků, kteří neměli možnost připojit se na distanční výuku, a my nechceme, aby se taková situace opakovala. I proto jsme iniciovali projekt, který propojí studenty pedagogických škol coby doučovatele s potřebnými dětmi v rámci studijní praxe. Podporujeme i učitele na 3 800 školách prostřednictvím našeho výukového portálu Jeden svět na školách, který je nyní po dobu uzavření středních škol otevřen i pro veřejnost.

Autor: Člověk v tísni

Související články