Léto plné zážitků

Publikováno: 18. 8. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Léto plné zážitků
©

Přestože se nám v letošním roce nepodařilo zorganizovat pro děti z klientských rodin letní tábor, uspořádala naše prostějovská kancelář ve spolupráci s organizací Tajtrlík o.s. blok celodenních výletů pod společným názvem „Léto plné zážitků“.

První z nich se uskutečnil 16.7.2015, kdy jsme v olomouckém Lanovém centru PROUD absolvovali program pro první stupeň základních škol pod názvem „Ostrov trosečníka Selkirka“.  Děti trosečníkovi pomáhaly obstarat obživu, podojit „kozu“, postavit příbytek nebo přivolat pomoc. Všichni si vyzkoušeli, jaké to je vylézt na malou horolezeckou stěnu a pro ty odvážné byl připraven i výstup do výšin nebo velká houpačka.

V dalším týdnu jsme se na výlet vydali hned dvakrát, a to 20.7. do Dinoparku ve Vyškově a 22.7. do ZOO v Olomouci. Obě cesty provázela obrovská vedra, ale také skvělá nálada.

Poslední výpravou byl 3D film Mimoni v multikině Cinestar Olomouc 29.7.2015.

Věříme, že si děti všechny výlety užily a odvezly si z nich hezké zážitky stejně jako jejich doprovod. Poděkování míří k pracovníkům i dobrovolníkům, kteří akce organizovali, a v neposlední řadě i olomoucké ZOO za snížení vstupného, a tím možnost nabídnout akci většímu počtu dětí.

Autor: Mgr. Martina Tihlářová, terénní sociální pracovnice - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi