Národní potravinová sbírka – Potraviny pomáhají

Publikováno: 7. 12. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Národní potravinová sbírka – Potraviny pomáhají
©

V sobotu 21.10.2015 jsme se zapojili do Národní potravinové sbírky, která je společným projektem platformy Byznys pro společnost, Armády spásy a spolupracující České federace potravinových bank. Jejím hlavním cílem je rozvinout diskuzi a hledat řešení letitého problému, kdy na jedné straně část občanů trpí nedostatkem jídla, a druhá skupina jím plýtvá.

Během Národní potravinové sbírky mohou lidé ve vybraných prodejnách zakoupit libovolnou trvanlivou potravinu a tu následně darovat. Akce probíhá po celý den (12 hodin – od 8:00 do 20:00). Na realizaci celého projektu se velkou měrou podílejí i samotní dobrovolníci, kteří v daný den na vybraných prodejnách od dárců potraviny přijímají a evidují. Vybrané potraviny se následně dostanou prostřednictvím charitativních a neziskových organizací k potřebným. Důležité je, že cesta potravin je přímá a krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáháte lidem ve svém okolí.

Loni, když jsme se do potravinové sbírky zapojovali poprvé, jsme byli velmi mile překvapeni. Původně jsme totiž ani zdaleka nedoufali, že by se nám vůbec tak velké množství potravin podařilo vybrat, a obávali se spíše převahy negativních reakcí. Letošní sbírka však naše očekávání opět předčila. Co do objemu se nám podařilo dokonce vybrat ještě o sto kilogramů více než loni – úžasných 350 kg!

Letos, stejně jako loni, jsme se do Národní potravinové sbírky zapojili v prodejně Penny marketu v Teplicích, U Červeného kostela. Rádi bychom proto touto cestou poděkovali jak zaměstnancům této pobočky – za jejich vstřícnost a ochotu během celého náročného dne, tak všem nakupujícím, kteří se v sobotu 21.11.2015 rozhodli zakoupením trvanlivých potravin do sbírky přispět. Děkujeme!

Autor: Marek Vimrů, pracovník NZDM Otevřený klub