Partnerství LMC a Člověka v tísni dává vzniknout unikátním a dobře cíleným službám

Publikováno: 5. 11. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Partnerství LMC a Člověka v tísni dává vzniknout unikátním a dobře cíleným službám
© Člověk v tísni

Spolupráce firem a neziskového sektoru je předmětem mnoha debat. Formy takové spolupráce se mohou lišit. Nejčastěji firma poskytne svoje know-how, čas nebo peníze neziskové organizaci, která konkrétním darem či službou podpoří své projekty a klienty nebo zlepší fungování organizace zevnitř. K tomu, aby byla spolupráce hodnotným partnerstvím, je zapotřebí víc, než jen podpis smlouvy. Vyžaduje to čas a chuť naslouchat jeden druhému. Takové je partnerství s LMC.

Začalo to před 10 lety po zemětřesení v Tibetu, kdy Libor Malý a LMC významně přispěli na humanitární pomoc vyslanou na místo a vyzvali k tomu i své klienty. V roce 2013 LMC poprvé finančně podpořilo festival dokumentárních filmů Jeden svět. Od té doby je jeho pravidelným podporovatelem a nyní již čestným partnerem. Nezůstalo ovšem jen u toho a LMC nás významně podporuje poskytováním obsahu svého vzdělávacího portálu a inzercí pracovních pozic za symbolickou cenu. 

Spolupráce se dále rozvinula a prohloubila v důsledku protnutí oblasti podnikání LMC a aktivit, kterými se Člověk v tísni zabývá v rámci dluhového poradenství. Předpokladem pro to je zájem firmy neklouzat po povrchu, ale hledat podstatu problémů. Nalezená řešení se pak promítají do podoby finálního produktu nebo služby, která tak může být více cílená. Tomáš Ervín Dombrovský, šéf analytického oddělení LMC to komentuje slovy: „Kooperací napříč sektory vzniká něco nového, hodnotného.“ A my za to Tomášovi a celému LMC z celého srdce děkujeme!

*Úvodní foto: festival Jeden Svět 2020

Autor: Člověk v tísni

Související články