Pokud si myslíš, že pomáhat je normální, patříš do Klubu přátel Člověka v tísni

Publikováno: 23. 9. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Pokud si myslíš, že pomáhat je normální, patříš do Klubu přátel Člověka v tísni
© Foto: Člověk v tísni

Jsme mezi prvními, kdo zasahují doma i ve světě, když udeří povodně, zemětřesení nebo válka. A dokážeme to díky penězům členů Klubu přátel Člověka v tísni. Příspěvky z Klubu jsou pro nás ty nejdůležitější peníze – jsou to peníze, které máme k dispozici okamžitě, když je potřeba zasáhnout a začít pomáhat extrémně rychle. Třeba hned druhý den po katastrofě.

Peníze, které nám svěří členové Klubu přátel Člověka v tísni můžeme vzít a ihned je použít tam, kde je to podle nás nejvíc potřeba. V roce 2020 jsme takto zasahovali po výbuchu v Bejrútu, pomáhali jsme v chudších státech Afriky a Asie v boji proti koronaviru nebo jsme léčili podvýživu dětí v Kongu. Z Klubu přátel také podporujeme boj za dodržování lidských práv v nedemokratických režimech.

24 000 členů Klubu přátel nám ročně svěří více než 79 milionů a pomáhají nám pomáhat ve 29 zemích světa. Čím víc lidí se k nám připojí, tím více lidem dokážeme pomoct, když to nejvíc potřebují – v Česku nebo kdekoliv po světě.

Mezi členy Klubu přátel najdeme dlouhou řadu slavných a významných lidí, kteří se rozhodli, že pomohou dvakrát – svým příspěvkem a propůjčením své tváře a hlasu pro propagaci Člověka v tísni.

Herečka Eva Holubová ve videu vyjadřuje vděk lidem, kteří v Člověku v tísni pracují (a dělají dle jejích slov za málo peněz hodně práce), zpěvák a herec Jiří Macháček nabádá diváky ke členství v Klubu přátel velmi přímočaře slovy „Navalte prachy“.

Umělec a sochař Krištof Kintera se zamýšlí nad nespravedlivým rozdělení světa na klidné a bohaté oblastmi, jakými je například Česko, a na místa, kde je to „dost děsné“. Režisérku Olgu Sommerovou fascinuje šíře aktivit Člověka v tísni.

Nechcete-li šlápnout vedle v oblasti etikety, zajisté bedlivě nasloucháte radám Ladislava Špačka, co ho ale poslechnout i v doporučení stát se členy Klubu přátel Člověka v tísni?

Cestovatele Ladislava Ziburu jednoduše unavuje neustále hledat příležitosti, komu a kde pomáhat, rád tedy tohle břímě nechá na Člověku v tísni, kterého v tom bude podporovat.

Významný český lékař psychiatr Karel Nešpor radí chovat se k lidem slušně, protože nikdy nevíte, kdo bude v příští životě vaší matkou 😊

Chci pravidelně přispívat

Chci měsíčně darovat
Vaše údaje
Chci darovat za firmu
Chci darovat jako OSVČ
Chci obdržet potvrzení o daru
 

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

i Údaje k platbě se automaticky vygenerují a zobrazí po vyplnění a odeslání formuláře.
Odesláním přihlášky berete na vědomí podmínky zpracování Vašich osobních údajů.
Odesílání ...
Vaši registraci jsme přijali.
Děkujeme.
Registraci se bohužel nepovedlo odeslat
Omlouváme se, zkuste to prosím později.


Autor: Člověk v tísni

Související články