Podívejte se na úsměvy, které jsme pomohli rozzářit

Publikováno: 22. 12. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Podívejte se na úsměvy, které jsme pomohli rozzářit
© Foto: PIN

Rok 2020 s sebou přinesl náročné zkoušky. Potřeba naší pomoci vzrostla ve světě i u nás doma. Za běhu jsme museli měnit způsob naší práce i distribuci pomoci. Jen tento rok jsme vyhlašovali tři SOS sbírky, abychom mohli pomáhat lidem v Česku, ve světě a těm, které zasáhl výbuch v Bejrútu. Velký kus práce jsme odvedli na naší největší misi v Sýrii, kde v březnu došlo k masivnímu vysidlování obyvatelstva.

Když přemýšlím, co mě tento rok naplnilo největší nadějí, je to právě neutuchající podpora našich dárců. I v takovém roce, který byl pro mnohé z nás finančně nejistý, ukázali obrovskou chuť pomáhat ostatním. I díky této podpoře se nám podařily úžasné věci na poli vzdělávání v České republice a také jsme mohli pomoci lidem, kteří se kvůli krizi ocitli v těžké životní situaci.

Věřím, že příští rok bude o něco lepší. Už nyní ale vím, že dokud jsme obklopeni lidmi, kteří si chtějí pomáhat a sdílí společné hodnoty pravdy, tolerance a humanismu – budeme svou práci dělat s radostí a stejnou energií jako doposud.

Podívejte se na úsměvy, které jsme pomohli rozzářit.

Přeji Vám klidné Vánoce a doufám, že je budete moci oslavit s těmi, které máte nejraději. A do nového roku snad jen – věřme, že bude dobře.

S úctou

Šimon Pánek a Člověk v tísni

Autor: PIN