Polovina lidstva žije v nesvobodě! Pomožte nám to změnit.

Publikováno: 3. 3. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Polovina lidstva žije v nesvobodě! Pomožte nám to změnit.
©

Až polovina lidstva dnes žije v autoritářských režimech nebo diktaturách. Ti, kteří se v nedemokratických zemích snaží bojovat za svobodu nebo se stali bezdůvodně oběťmi represí, potřebují podporu a pomoc ze světa. Bez ní je jejich snažení nemyslitelné a Člověk v tísni je přesvědčen, že je morální povinností každého z nás takovým lidem pomáhat.

Na Kubě podporujeme nezávislé novináře, v Barmě pomáháme politickým vězňům i chudým farmářům, kterým režim násilně zabavil půdu. V Ázerbájdžánu bojujeme za nespravedlivě uvězněné a stíhané lidi, z nichž mnozí jsou mladí lidé, kteří se provinili jen tím, že si psali vlastní internetový blog. Více se dozvíte v shrnutí našich lidskoprávních aktivit v loňském roce.

 

Tato pomoc byla možná díky pravidelným příspěvkům tisíců našich dárců, kteří se sdružují v Klubu přátel Člověka v tísni. Díky členům Klubu jsme připraveni i na krizové situace – například v reakci na nedávné násilí a protesty na Ukrajině vyslal Člověk v tísni na místo pětičlenný zdravotnický tým.

Stát se členem Klubu přátel je jednoduché. Stačí vyplnit přihlášku na webu a rozhodnout se, jakou částku chcete pravidelně posílat na pomoc lidem v krizových situacích. Většina dárců posílá 200 nebo 300Kč  měsíčně, ale rozhodnutí je jen na Vás. Příspěvky směřují na podporu lidských práv po celém světě, humanitární pomoc v případě katastrof a také na podporu a rozvoj Člověka v tísni. O jejich využití Vás budeme pravidelně informovat.

Bude skvělé, když se členem Klubu přátel stanete ještě dnes. Pokud potřebujete více informací, po dobu konání festivalu Jeden svět jsme pro vás v kině Lucerna připravili infostánek (každý den od 16 do 20h), tak nás neváhejte navštívit.  

 

Autor: