Pomáhali jsme během katastrof a válek (Klub přátel v roce 2013)

Publikováno: 3. 2. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Pomáhali jsme během katastrof a válek (Klub přátel v roce 2013)
©

Loňský rok nebyl právě nejklidnějším obdobím. Díky členům a členkám Klubu přátel jsme však mohli vždy pomáhat tam, kde to bylo potřeba.

Dvakrát jsme vyhlašovali mimořádnou sbírku a v obou případech to byly právě dary shromážděné v rámci Klubu přátel, které nám umožnily pomáhat na místě téměř okamžitě. Při červnových povodních v Čechách jsme tak ihned dopravili materiální pomoc do 59 vyplavených obcí. Po řádění tajfunu Haiyan na Filipínách zase na místo bez zaváhání vyrazil několikačlenný tým, který přeživším rozdával potraviny, vodu i nejnutnější potřeby.

Dary členů Klubu přátel podpořily fungování naší asi nejnáročnější mise v Sýrii. V Kongu jsme dodávali pomoc místním zdravotnickým střediskům, která pečují o nemocné lidi v odlehlých oblastech na východě země. Pomáhali jsme také disidentům a lidem pronásledovaným nebo vězněným za své názory v nesvobodných zemích po celém světě - od Kuby, přes Rusko až po Barmu. Podívejte se do shrnutí naší pomoci za rok 2013, kde najdete více informací i příběhy těch, kterým jsme pomohli.

 

Klub přátelChcete se také stát členy Klubu přátel? Stačí vyplnit přihlášku zde. Podporu lidí, kterým není lhostejný stav světa kolem, potřebujeme také v tomto roce. Například pro pomoc v Jižním Súdánu, kde nedávno znovu vypukly boje a etnické násilí.  Pomáháme zde nově zhruba 5 000 lidem v provizorních uprchlických táborech.

Autor: