Pomáháme obětem trestné činnosti

Publikováno: 23. 1. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Pomáháme obětem trestné činnosti
© Foto:

Plzeňská pobočka společnosti Člověk v tísni představuje novou kampaň na podporu poradenství v trestním a přestupkovém řízení. Cílem kampaně je rozšířit povědomí občanů Plzně o možnosti využití pomoci v situacích, které bývají velmi citlivé. Obyvatelé a návštěvníci Plzně se tak v květnu mohou setkat s propagačními plakáty ve vozech městské hromadné dopravy a s inzercí v regionálním tisku.

Naše kampaň se zaměřuje především na oběti trestné činnosti. Obracejí se na nás lidé, kteří se stali obětí násilných trestných činů jako napadení, vydírání, domácí násilí, znásilnění, vyhrožování apod., ale i podvedení a okradení lidé, kteří přišli o majetek. Pomáháme také rodičům, kteří se snaží domoci výživného pro své děti. Řešíme také problémy pracovního práva např. nevyplácení mezd, problémy s nemocenskou a pracovními úrazy. Pomáháme poškozeným k zisku odškodnění. Pracujeme nejen se samotnými obětmi, ale i s jejich rodinnými příslušníky. 

Pracovníci služby jsou připraveni těmto osobám pomoc při sepsání trestního oznámení, odvolání a dalších dokumentů. Můžeme pomoci při komunikaci s policií, doprovodit na úřad nebo k soudu.

Lidé se velmi často cítí ztracení ve svém problému a chybí jim znalost jejich práv a povinností v přestupkovém nebo trestním řízení. Pracovnici tak velmi často slouží jako průvodci v popsaných situacích. Konzultace probíhají po předchozí telefonické domluvě. Telefonní čísla jsou uvedena na plakátech kampaně, které jsou přílohou článku.

Autor: