Postavme školu v Africe

Publikováno: 30. 7. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Postavme školu v Africe
© Foto: Člověk v tísni, o.p.s.

V chudých afrických zemích nemohou všechny děti chodit do školy. Často je to proto, že v okolí svého domova ani žádnou školu nemají. Ty existující navíc mnohdy postrádají vhodné zázemí. Děti často sedí na zemi, protože ve třídách nejsou lavice nebo nevystačí pro všechny. Učitelé nemají tabule, na které by mohli psát. Nedostačující bývají i hygienické podmínky – v některých školách úplně chybí záchody a pitná voda.


Proto Člověk v tísni od roku 2005 pomáhá stavět školy v Africe. I díky podpoře dárců z Česka se nám zatím podařilo postavit 25 škol zejména v Etiopii a v Zambii. Další školy jsme pomohli rozšířit a lépe přizpůsobit potřebám dětí. Z darů také žáci dostali školní pomůcky a učební materiály. 

Sbírka Postavme školu v Africe se zaměřuje i na zpřístupňování vzdělávání těm, kteří na něj nedosáhli. Děti s postižením nebo mladé dívky se často do školy nedostaly, ať už kvůli chudobě nebo chybějící podpoře okolí.

 

Vzdělání je pro děti šancí vymanit se z chudoby a nadějí na lepší život. Jejich budoucnost může ovlivnit budoucnost celé země. Děkujeme, že nám podporou sbírky Postavme školu v Africe pomáháte zlepšovat dětské životy.

Pomáhejte s námi!

Přispějte i vy na vzdělávání v Africe. Už za poslaných 150 Kč dostane sedm dětí učební pomůcky, za 500 Kč zajistíme tabuli pro celou třídu.

Pomoci nám můžete zasláním příspěvku na účet veřejné sbírky Postavme školu v Africe.

  • Konto sbírky Postavme školu v Africe: 222444555/0300
  • Přispět můžete také kartou přes portál Darujme.cz
  • Darujte jednoduše pomocí QR kódu (500 Kč, výši daru můžete podle uvážení upravit). Stačí si otevřít mobilní bankovnictví a zvolit možnost platby QR kódem:

Pro platby ze zahraničí použijte:

  • IBAN: CZ9203000000000222444555
  • bic/swift: CEKOCZPP

Rušíme Běhy pro Afriku

Běhy pro Afriku jsme se rozhodli s ohledem na situaci kolem koronaviru a naše kapacity trvale zrušit. Děkujeme všem školám, dětem i učitelům, kteří s námi po ta léta běhali, a pomáhali tak zlepšovat vzdělávání v Africe. Pokud má vaše škola nadále zájem podobnou akci realizovat, rádi vám nabídneme jiné možnosti nebo se s vámi individuálně domluvíme. Stačí nás kontaktovat na e-mailu dary@clovekvtisni.cz

Naše školy v AfriceAutor: Člověk v tísni, o.p.s.