Práce pro Jeden svět na školách

Publikováno: 24. 5. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Jeden svět na školách
© ČvT archiv

Zajímáte se o vzdělávání a lidská práva nebo o období komunistického režimu v Československu? Máte rádi dokumentární filmy? Přijde vám důležité, aby se mladí lidé učili aktivnímu občanství a mediální gramotnosti? Pak jste na správné adrese.

Co děláme?

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů Člověka v tísni. Dlouhodobě pracujeme s mladými lidmi a učiteli. Máme rádi svou práci a baví nás vymýšlet nové projekty, takže se u nás rozhodně nebudete nudit.

Provozujeme audiovizuální portál JSNS.CZ, vzdělávací platformu pro pedagogy, která zdarma nabízí více než 260+ převážně dokumentárních filmů a metodiku jejich využití ve výuce. Dbáme o to, aby všechny materiály, které pro vyučující připravujeme, byly prakticky využitelné. Aby se jim s nimi dobře pracovalo, pořádáme pro ně pravidelné workshopy.

Mezi naše projekty patří například Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách nebo kampaň Týdny mediálního vzdělávání.

Vedle práce s učiteli pracujeme také se žáky základních i středních škol. Motivujeme je k občanské aktivitě – pořádáme Studentské volby a soutěž Hledá se Novinář. Podporujeme středoškolské Filmové kluby Jeden svět na školách a na konci května udělujeme každý rok Cenu Gratias Tibi mladým lidem, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Jak vypadá náš tým?

Náš tým je poměrně velký a spojuje lidi s různým typem vzdělání i náplně práce. Zkušenosti, které vyžadují konkrétní pozice, jsou vždy popsány v konkrétním inzerátu.


Autor: ČvT

Související články