Příběh pana K.: Díky představitelům městské části za vstřícný přístup

Publikováno: 17. 3. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Příběh pana K.: Díky představitelům městské části za vstřícný přístup
© Foto:

S panem K. jsme se seznámili na dni neziskových organizací, který proběhl loni na podzim kousek od metra Anděl. Přišel se s námi poradit o svém problému - neměl kde bydlet. Lépe řečeno – nemohl se dostat domů a ke svému majetku. Již třetím rokem tak žil, kde se dalo – u známých, v autě na stavbách. Celou situaci navíc zhoršuje jeho nedobrý zdravotní stav.

Pan K. je vlastníkem drahé nemovitosti, ve které žije jeho žena se synem. Odmítají ho však do domu vpustit již více jak 3 roky. Situace se natolik vyostřila, že vše skončilo podáním několika trestních oznámení, jejichž řešení se však neúměrně táhne a situaci klienta tak komplikuje. 

 

Částečné zlepšení klientovi situace přišlo s krátkým pobytem v bytě, který si klient zajistil od místní městské části na dobu určitou. Díky tomu, že je reálně vlastníkem nemovitosti, o kterou se vede spor, však nemá na tento byt nadále nárok a prodloužení pobytu mu bylo zamítnuto. V té samé době byl však pan K. hospitalizován v nemocnici se závažným zdravotním stavem, který vyžaduje léčení až 3 měsíce, dle lékařské zprávy a tudíž se nemůže přestěhovat. 

 

Situace nabrala příznivější směr po intervenci ze strany našich pracovníků. Městská část rychle a ochotně zareagovala a prodloužila sociální bydlení panu K. do května 2014 „Velmi si tohoto postoje radotínské radnice vážíme a jsme za něj vděčni. Zároveň pevně věříme, že toto prolomení bariér přispěje k definitivnímu vyřešení situace pana K., která je stále závažná. O jeho vlastnických právech rozhodne soud v řádu až několika měsíců či let, takže od května bude nutné dále bytovou situaci řešit“ říká Barbara Halířová, terénní pracovnice, která má případ pana K. na starosti.

Autor: Martin Kovalčík, mediální koordinátor PSI