Příběhy ze severního Kavkazu putují na právnickou fakultu v Praze

Publikováno: 2. 12. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Příběhy ze severního Kavkazu putují na právnickou fakultu v Praze
©

Praha, 2. prosince – Dvanáct příběhů lidí, kteří se severním Kavkaze stali obětmi úřední svévole, mučení nebo neosvětlených únosů, tvoří výstavu Příběhy bez konce. Společnost Člověk v tísni z nich vytvořila 12 komiksů.  „Vycházeli jsme z dokumentů ruské lidskoprávní organizace Memorial,“ říká autorka výstavy Tereza Fantlová. Od 2. do 19. prosince bude výstava k vidění v přízemí budovy právnické fakulty v Praze.

Obhájkyně lidských práv Natálie Estěmirovová,  byla podle svědků unesena 15. července 2009 poblíž svého domu v Grozném. Magomed Jevlojev, majitele opozičního webu Ingushetiya.ru, zemřel za podivných okolností. Jeho smrt, stejně jako smrt Anny Politkovské,  mnozí považují za další v řadě nejasných úmrtí nepohodlných nezávislých novinářů v Rusku. Další případy se týkají vesměs obyčejných lidí a vytváří barvitý obraz toho, co se na severním Kavkaze dosud odehrává. Více informací neleznete na internetových stránkách výstavy: www.bezkonce.com.

Výstavu je možné zapůjčit a vystavit ji ve vašich prostorách. Originální verze výstavy se skládá ze 14ti panelů. Výstavu můžete po dohodě s námi dostat i v elektronické verzi a vytvořit vlastní instalaci vhodnou do vašeho prostoru.

 

Pro další informace kontaktujte:

Adéla Pospíchalová, Centrum pro demokracii a lidská práva společnosti Člověk v tísni

adela.pospichalova@clovekvtisni.cz

Autor: AP