Přijďte na fotografickou výstavu o Tibetu a Barmě

Publikováno: 16. 8. 2012 Doba čtení: 2 minuty
Přijďte na fotografickou výstavu o Tibetu a Barmě
©

Jediný tibetský mnich žijící v Česku Geše Nyima Özer v sobotu v pražské Galerii Harfa zahájil unikátní výstavu fotografií a předmětů z Tibetu a Barmy. Výstava, kterou pořádá občanské sdružení M.O.S.T. ve spolupráci s organizací Člověk v tísni, zachycuje konkrétní příběhy Tibeťanů a Barmánců.

Fotografie a předměty denní potřeby vtáhnou návštěvníky do dění v obou zemích. "Díky naší práci můžeme obě země přiblížit z jiné perspektivy. Chceme, aby se děti i dospělí dobře bavili, ale také aby se seznámili s projekty pomoci Tibeťanům a Barmáncům a mohli se do nich sami zapojit," říká Karin Majerová z občanského sdružení M.O.S.T.

V rámci výstavy je možné si vytisknout také tibetské praporky, vyzkoušet si tradiční oblečení, zhlédnout dokumenty o Tibetu a Barmě nebo si koupit unikátní tibetské výrobky z chráněných dílen. Připravený je i speciální program pro děti.

Vstup na výstavu, kterou je možné v obchodním centru zhlédnout až do 31. srpna, je volný. Výstava vznikla za podpory Ministerstva zahraničních věcí a České rozvojové agentury.

Chěli byste život v Tibetu a Barmě ukázat také ve svém městě? Tato velká výstava je k zapůjčení také ve třech malých variacích, takže pokud byste o ni měli zájem, je možné ji získat od 1. 9. vždy minimálně na 14 dní. Stačí se ozvat na karin@protibet.org, výstavu můžeme poslat poštou.

 

#~gallery-728~#

Autor: Petr Štefan