Skutečných dárků se prodalo za téměř 17 miliónů

Publikováno: 19. 1. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Skutečných dárků se prodalo za téměř 17 miliónů
© Tereza Hronová

Náš projekt Skutečný dárek je od roku oblíbenější. Kozu, ovci nebo třeba školní pomůcky pro chudé jako vánoční dárek, považuje řada lidí už za tradiční originální dárek pod stromeček. Nicméně obliba, jaké dosáhl Skutečný dárek v roce 2017, je opravdu nevídaná.

O tom, že lidé stále častěji o Vánocích myslí na druhé, svědčí rekordní počet 35 000 prodaných certifikátů. Díky vašim darům tak letos budeme moct pomáhat částkou 16,8 miliónů korun. Peníze budou směřovat nejen do projektů v zemích po celém světě, kde pomáháme, ale také do České republiky.

Nejoblíbenějším dárkem byla opět koza, ale velmi populárními se staly i naše 3 nové certifikáty – teplé oblečení pro 1 dítě, dámské vložky a ryba. Hned začátkem ledna jsme z peněz získaných prodejem certifikátů mohli distribuovat teplé oblečení dětem v Iráku zasaženým válkou.

V Kongu budeme i letos pokračovat v projektu rybníkářství v deštných lesích v oblasti Punia. Lidé zde čelí nebezpečí nájezdů rebelů a většinu obyvatel sužuje chudoba a hlad. Tradičně se živí lovem zvěře, té však čím dál víc ubývá.

Člověk v tísni spolupracuje s místními lidmi, kteří se rozhodli zde založit chov ryb. Díky Skutečnému dárku tak můžeme dodat rybí potěr a předávat potřebné znalosti ohledně chovu.

Také letos budeme díky certifikátu Bezpečný porod pomáhat maminkám v Kambodži rodit v bezpečí porodnice, učíme je, jak se o novorozence správně starat, což přispívá ke snížení úmrtnosti miminek.

V Česku budeme moci opět zajišťovat doučování dětem z chudých a jinak znevýhodněných rodin, které potřebují jen o něco více trpělivosti, aby dokázaly držet krok se svými spolužáky.

Děkujeme za vaši podporu!

Chcete-li pomáhat pravidelně, staňte se členem Klubu přátel. I malá pomoc je důležitá.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Tady pomáhaly dárky v roce 2017:


Autor: Člověk v tísni

Související články