Ústecká pobočka v partnerství s radnicí ústeckého MO Neštěmice

Publikováno: 4. 10. 2010 Doba čtení: 2 minuty
© Foto:

V červnu 2010 zahájil Člověk v tísni, o.p.s. společně s ústeckým městským obvodem Neštěmice realizaci projektu. „Sociální integrace v ústeckém městském obvodě Neštěmice“.

Ústí nad Labem - V červnu 2010 zahájil Člověk v tísni, o.p.s. společně s ústeckým městským obvodem Neštěmice realizaci projektu. „Sociální integrace v ústeckém městském obvodě Neštěmice“.

V rámci projektu budou realizovány sociální služby a služby návratu na trh práce (včetně motivačních služeb pro mladé lidi ke kariérnímu rozvoji), které napomohou obyvatelům vyloučených lokalit zorientovat se v jejich kritické životní situaci, získat zaměstnání, usilovat o zlepšení bytové situace a kvality vzdělávání svých dětí.

Sociální služby Člověka v tísni, o.p.s. budou nabízeny nejchudším a sociálně vyloučeným obyvatelům v ústeckém městském obvodě Neštěmice. „Realizované aktivity vychází z našich dlouholetých zkušeností v praktických řešeních a poskytování služeb pro osoby na pomyslném sociálním dně. Na realizaci odborných aktivit se podílejí čtyři noví pracovníci“, vysvětluje Jakub Michal, projektový manažer ústecké pobočky Člověka v tísni.

Pro posílení efektivity realizovaných aktivit zaměřených na podporu sociální integrace a prevence kriminality vznikla v rámci projektu expertní skupina „Pro Neštěmice“. Na její práci participují městští i státní policisté, hygienici, hasiči, sociální pracovníci a další odborníci. „Skupina se snaží o smysluplnou komunikaci mezi významnými aktéry, kteří se každý den potýkají s řešením nejrůznějších problémů v našem obvodě. Pracovní skupina se již několikrát sešla a řeší konkrétní problémy, které obvod trápí. Díky setkávání můžeme stanovit společný postup a být tak efektivnější při řešení jednotlivých situací,“ popisuje starostka Neštěmic Liana Wagnerová.

Projekt „Sociální integrace v ústeckém městském obvodě Neštěmice“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

 

 

 

 

Autor: Jakub Michal, projektový manažer