Veřejná akce "Ukazují nám uprchlíci naše hranice?"

Publikováno: 12. 11. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Veřejná akce
©

Dne 8.10.2015 v Centru Člověka v tísni - Langhansu proběhla veřejná akce pod názvem "Ukazují nám uprchlici naše hranice?". 

Akce začínala projekcí dokumentárního filmu Rozkaz je rozkaz (Superior Orders, rež. V. O. Nagy, A. Petrik, Maďarsko, 2013, 50 min, české titulky), pote následovala diskuse s Barborou Spalovou, sociální antropoložkou zabývající se tématy hranic, teritoriality a kolektivpaměti, a novinářkou Magdalenou Sodomkovou, která cestovala s běženci na srbsko-maďarskou hranici a ostrov Lesbos.

Jak hosté tak i publikum se snažili najit odpovědi na otázky, co pro nás znamenají hranice, zda jsou hranice fyzické i hranicemi mezilidských vztahů nebo jakou roli hrají média ve zobrazení uprchlíků, kteří se snaží přejit hranice Evropské Unie.

Akce měla velký úspěch a zúčastnilo se jí více než 70 osob. Téma veřejné akce bylo vybráno v souladu s výsledky našeho výzkumu ohledně hate speech (projevů nenávisti) na sociálních sítích a na internetu, ve kterém se ukázalo, že uprchlici a migranti jsou jedním z hlavních terčů „hejterů“ – producentů hate speech .

Veřejná akce se uskutečnila v rámci projektu "Podpora tolerantní společnosti v reálném i virtuálním prostoru“.

 

 

 

Projekt „Podpora tolerantní společnosti v reálném i virtuálním prostoru“ je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz   www.eeagrants.cz

Autor: Liudmila Kopecka