Vidina života bez dluhů

Publikováno: 5. 11. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Vidina života bez dluhů
©

Na jaře tohoto roku navštívila kancelář ČVT mladá romská paní s chlapečkem, která chtěla řešit svoje dluhy. Některé už byly v exekuci a exekutoři se neustále domáhali splátek. Martina už neměla dost peněz na hrazení a také chtěla vše pro jednou vyřídit, aby se s ní dluhy netáhly celý život a aby nezůstaly dětem.

Přesnou výši dluhů Martina nevěděla a tak jsme zažádaly o výpis exekucí, který obsahoval celkem 5 pohledávek, v celkové výši 208 454Kč. Martině jsem navrhla, že je možné podat návrh na insolvenci. Protože ale Martina pobírá pouze peněžitou pomoc v mateřství, bude třeba, aby jí někdo blízký pomohl. Nakonec se přítel zavázal, že jí bude pomáhat s pravidelnými splátkami a tak jsme sepsaly insolvenční návrh a Martina ho poslala na soud.

Návrh na insolvenci byl přijat a paní Martina začala splácet dohodnutou částku. Když splatí danou část dluhu v pravidelných částkách po dobu 5 let, může jí být zbytek dluhů prominut a ona už nebude muset mít žádné starosti se splácením. Žít bez dluhů bude pro celou rodinu určitě jednodušší a bude si moci dovolit zajistit potřeby především pro svého syna.

Autor: Petra Bendíková, terénní pracovnice Nejdek