Zveme vás na Konferenci Forum 2000 – Společnosti v přerodu

Publikováno: 2. 9. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Zveme vás na Konferenci Forum 2000 – Společnosti v přerodu
©

Člověk v tísni vás srdečně zve na sedmnáctý ročník konference Forum 2000, který se uskuteční ve dnech 15.–17. září 2013 v Praze. Letos budou diskuse věnovány transformačním procesům a s nimi spojeným příležitostem, problémům a rizikům. 

Hovořit se bude o tom, co je při přechodu od autoritářského režimu k demokracii nezbytné, co transformaci naopak brzdí a jaké jsou specifika jednotlivých zemí a regionů. Letošní Forum navštíví více než sto významných světových osobností zejména z politické, akademické, mediální a umělecké sféry. K největším hvězdám budou patřit tibetský duchovní Jeho Svatost Dalajlama, vůdkyně barmské opozice Aung Schan Su Ťij, americká zpěvačka aktivistka Joan Baez, bývalý prezident JAR a nositel Nobelovy ceny mír Frederik Willem de Klerk a kubánská blogerka a opoziční aktivistka Yoani Sánchez. Konferenci doplní i řada doprovodných akcí, například výstava fotografií Tibet na křižovatce v Rytířském sále na Žofíně.

Vstup na konferenci je bezplatný, je však třeba se elektronicky zaregistrovat na webových stránkách konference. Přihlašování končí 5.9.2013!

 

Více na: www.forum2000.cz

Autor: Anna Kunová, koordinátorka barmských projektů, Člověk v tísni