800 knih od Nadace Albatros pro děti v těžké životní situaci

Publikováno: 22. 5. 2020 Doba čtení: 2 minuty
800 knih od Nadace Albatros pro děti v těžké životní situaci
© Foto: archiv

Ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele. Nás o svém skutečném přátelství opět přesvědčila Nadace Albatros. Současná koronavirová krize pro ni totiž představovala impuls k tomu, aby znásobila pomoc, kterou nám a dalším šestnácti organizacím poskytuje v rámci programu Retrostipendia již od roku 2016. Nejenže s příchodem pandemie spojila síly celá skupina Albatros Media a do sbírky SOS Česko věnovala na podporu nejohroženějších skupin obyvatel více než půl milionu korun, ale následovala i pomoc přímá, a to v podobě daru neuvěřitelných osmi set knih!

Pracovníkům Člověka v tísni umožnila Nadace Albatros vybrat pro děti, se kterými spolupracují v rámci kariérního poradenství, nízkoprahových zařízení či služeb pro podporu vzdělávání, jakékoli tituly z jejich knižní produkce! S velkou radostí oznamujeme, že veškeré objednané knihy dorazily na pobočky a nyní jsou na cestě do svého nového domova, který nalézají u dětí ze sociálně znevýhodněných rodin.

Jedním z prvních dětí, které se radovaly z knihy Deník malého poseroutky, byl Martin. Martin chodí do osmé třídy a společně se svými pěti sourozenci a maminkou žije v malém bytě o dvou pokojích. Otec musel kvůli krizovým opatřením zůstat v Německu, kde pracuje. Kromě toho, že se rodina dostala v době krize do finančních potíží, postrádala domácnost počítač i připojení k internetu, a tak Martin nemohl plnit úkoly do školy.

O Martinově nesnadné životní situaci nás informovala jeho paní učitelka a požádala o pomoc. Martinovi jsme proto zajistili zapůjčení notebooku i připojení na internet a tak kromě toho, že své volné chvíle Martin věnuje četbě knihy od Nadace Albatros, zvládá i plnění školních úkolů.

Kamilova rodina je ve finanční tísni, otec zůstal kvůli krizovým opatřením v Německu. Knihy jeho oblíbené autorky mu v nelehké situaci udělaly velkou radost.

Druhým studentem, který se z knih od Nadace Albatros radoval, byl Kamil. I Kamilova rodina si prochází v důsledku koronavirové krize mnoha komplikacemi. Domácnost tíží zejména finanční situace a starost o otce, který musel zůstat pracovat v Německu. A protože Kamil také pomáhá matce s péčí o domácnost a o své čtyři sourozence, čelí problémům i se stíháním školních úkolů, kterých je v poslední době víc než dost. Protože s Kamilem spolupracujeme už více než tři roky, podařilo se nám za tu dobu odhalit, jaké knihy rád čte a k Vánocům od nás už dostal Bajky Barda Beedleho od J. K. Rowlingové. Abychom Kamilovi během těžké životní situace udělali radost, darovali jsme mu prostřednictvím Nadace Albatros další dvě knihy od jeho oblíbené autorky, Fantastická zvířata a kde je najít a Famfrpál v průběhu věků, které mu ve sbírce autorčiných knih dosud chyběly.


Autor: Dagmar Růžičková

Související články