Ani déšť nezkazil radost z prvních knížek

Publikováno: 27. 7. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Ani déšť nezkazil radost z prvních knížek
©

Douč se to se mnou! Tak zní název projektu, který tento rok probíhá v Liberci, a za jeho aktivitami stojí pracovníci místní pobočky Člověka v tísni. Jeho hlavní náplní je podpora dětí a jejich rodičů v oblasti vzdělávání. Koordinátorka podpory metodicky vede skupinu dobrovolníků, kteří následně docházejí do rodin a doučují děti. Také koordinátorka do rodin pravidelně chodí a na základě žádosti rodičů pomáhá v řešení případných obtíží.

Doučování časově kopíruje školní rok. Jeho konec tak doprovází bilancování a hodnocení předchozích deseti měsíců. Nejinak tomu bylo i u dětí, které se účastní doučování na naší pobočce. Pro rodiče a jejich děti jsme dne 23. 7. připravili zajímavé odpoledne. Do našich plánů bohužel zasáhlo nestálé liberecké počasí.  Celý den se střídalo slunce a déšť. Nemohli jsme využít zahradu u naší kanceláře, ale celý program jsme museli přesunout do velmi skromných prostor naší pobočky.

Přivítali jsme tři rodiče a jejich děti, ty si sebou přivedly i několik sourozenců, kteří doučování nevyužívají. Děti zůstaly ve větší místnosti a ředitel pobočky Lukáš Průcha se společně s rodiči usadil v menší a klidnější místnosti. Společně pak hovořili o tom, co rodiče ve školách trápí. Debata byla velmi plodná, dotkli se důležitosti předškolního vzdělání a náročnosti učiva v první třídě základní školy. Rodiče byli za dlouhodobou možnost doučování rádi a velmi si ho chválili. V průběhu povídání se z vedlejší místnosti ozývaly zvuky her. Děti zde řešily terénní křížovku, zkoušely svou šikovnost, sluch. Za některé soutěže získávaly sladké odměny.

#~gallery-1330~#

Vyvrcholením celého odpoledne bylo předání knih pro děti, které se celý rok doučovaly. Koordinátorka doučování Tereza Babcová vybrala takové knihy, které by děti bavily. Každý si mohl vybrat tu svou. Pro některé děti to byla jejich první kniha v jejich životě.

Projekt Douč se to se mnou! je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

Knížky jsme dětem koupili z prostředků získaných prodejem certifikátů „První knížka“. Děkujeme!

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

 

 

 

Autor: Lukáš Průcha, ředitel liberecké pobočky ČvT