Blíží se nám konec roku a to je vždy čas pro bilancování.

Publikováno: 14. 12. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Blíží se nám konec roku a to je vždy čas pro bilancování.
©

Co se v doučování od ledna 2015 změnilo? Od února vystřídala dlouholetého koordinátora Jirku Starého „sasačka“ Jana Chroustovská. Znáte to, když člověk nastoupí do nové práce, chvíli trvá, než se rozkouká a zajede. O prvním půlroce v doučování tu již bylo psáno, takže se podívejme na druhou polovinu roku.

Děti z doučování se v létě zúčastnily výletu do indiánské vesničky a také letního tábora, kde naše vzájemné vztahy získaly úplně jiný rozměr.

Přišlo září a doučko se mohlo znovu rozjet. Kromě školáčků začal nový školní rok také studentům vysokých škol. V prvním pololetí nám pomáhali čtyři studenti, z nichž dvě stážistky docházely také na doučování. A třikrát ťukám na dřevo, rády by s námi zůstaly i po skončení praxe jako dobrovolníci. Když už jsme u dobrovolníků, někdo skončil a naopak někdo nový přibyl. V prosinci máme do doučování zapojených 11 lidí.

Individuálně doučujeme v tuto chvíli u 13 dětí. Ale pozor, to nám nestačí! Od září znovu funguje skupinové doučování pro prvňáčky, kam chodí průměrně 5 dětí. Doučování je v novém školním roce hodně napojeno na klub MIXík v Předlicích, takže probíhá také v rámci klubu. Kdokoli může během otvíračky přijít a procvičit si do školy to, co mu nejde, napsat domácí úkoly apod. S některými dětmi takto probíhá doučování (buď individuální ve vedlejší místnosti, nebo skupinově s dalšími spolužáky) třeba i třikrát týdně. No řekněte, to by bylo, aby v pololetí nebyly na vysvědčení samé biče!

A co máme v plánu? Získat ještě více dobrovolníků, aby mohlo být podpořeno ještě více dětí, podporovat dále v mimoškolní přípravě děti, které docházejí do nízkoprahového klubu. Chceme s dětmi podniknout další výlety, kde nejen zažijí něco nového, ale také se něco dozvědí. Rádi bychom v dětech vzbudili zájem o poznávání a dopřáli jim tak školní úspěchy. Protože když dělá člověk něco s chutí, vždycky to jde lépe.

Doučování by nebylo možné bez nadšení dobrovolníků, zájmu rodin, snahy dětí ale také finanční podpory. Podpora vzdělávání tak funguje díky projektu Douč se to se mnou!, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, zprostředkovatel NROS.

Děkujeme!!!

Autor: Jana Chroustovská, koordinátorka Podpory vzdělávání a pracovnice klubu MIXík