Bojujeme s podvýživou v Demokratické republice Kongo

Publikováno: 27. 5. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Bojujeme s podvýživou v Demokratické republice Kongo
© Foto: Petr Štefan

Demokratická republika Kongo (DRC) je zemí mnoha tváří. Nachází se zde nesmírné přírodní bohatství a nerostné zdroje, které nenajdeme nikde jinde na světě, stejně jako je součástí každodenního života chudoba, střety ozbrojených skupin, vysoká míra migrace a podvýživa těch nejzranitelnějších skupin obyvatelstva.

Nedostatečný přístup k nutričně bohaté a vyvážené stravě má v DR Kongo podle OSN zhruba 27 milionu lidí – nejvíc ohrožené jsou těhotné a kojící matky. Více než 3,4 milionu dětí trpí podvýživou.

Člověk v tísni působí v DR Kongo již od roku 2008 a svou činností se snaží pomáhat lidem v odlehlých oblastech zdravotnické zóny Lemera v boji proti podvýživě.


Díky podpoře Evropské komise prostřednictvím Úřadu pro civilní ochranu a humanitární pomoc (ECHO) může Člověk v tísni spolu s belgickou organizací Médecins du Monde zlepšovat přístup ke zdravotnické péči místním obyvatelům. Lidé v DR Kongo žijí již více než tři dekády v atmosféře nekončících bojů, kdy jsou nucení opouštět své domovy a jako vnitřní uprchlíci putovat do bezpečnějších částí země. Momentálně je vnitřně vysídleno asi 5,5 milionu lidí.  

Autor: Veronika Gabrielova, Karolina Šugarová

Související články