C´est la vie s PČR

Publikováno: 2. 5. 2011 Doba čtení: 1 minuta
C´est la vie s PČR
©

V dubnu jsme v programu kariérního poradenství v rámci našeho klasického workshopu simulující sociální realitu s názvem C´est la vie/Takový je život, učinili zajímavou zkušenost s průnikem s Policií ČR.

Vzniklo totiž nové stanoviště ve hře, které zajišťuje uniformovaná kapitánka PČR šéfová útvaru zaměřeného na menšiny.

Oslovila nás sama s tím, že má dobré reference na naše workshopy (což nás velmi potěšilo) a také proto, že je sama zapojená v projektu, který se jmenuje Adopce školy. Pro svou "adopci" si vybrala předlickou ZŠ, kterou navštěvují z valné většiny romské děti z okolní sociálně vyloučené lokality.

Hra C´est la vie má již svá zaběhaná pravidla a stanoviště, a bylo nutné vymyslet pro policistku specifické uplatnění. Nechtěli jsme, aby zde fungovala apriori coby složka represivní, ale spíše vzdělávací a informativní. Bylo také nutné rozšířit hru o malé doplňky, které jí ale nekomplikují, spíše zpestřují.

Uniformovaná kapitánka tedy nakonec úspěšně funguje ve hře jako dopravní i běžná policistka, věnuje se informování účastníků hry např. v oblasti přestupkových řízení nebo nutné sebeobrany. Během hry kontroluje osobní průkazy, občas nahlédne do herny, jestli se tam nedějí nějaké nepravosti. A protože mezi stanovišti musí účastníci workshopu "dojíždět" MHD a mít zaplacené měsíční jízdné, občas je překvapí v roli revizorky.

Zatím jsme s touto variantou workshopu C´est la vie navštívili zmíněnou předlickou ZŠ a také SOU Keplerova v Krásném Březně.

 

Autor: Romana Bartůňková, KAPPO