Cena Homo Homini: Nominujte své hrdiny

Člověk v tísni každoročně uděluje cenu Homo Homini jednotlivcům, kteří významně přispěli k prosazování lidských práv a demokracie a nenásilnému řešení politických konfliktů. Poprvé v historii může kandidáty nominovat i široká veřejnost.

Cenu Homo Homini uděluje Člověk v tísni od 90. let osobnostem a skupinám, které se významně zasloužily o ochranu lidských práv, demokracie a nenásilného řešení politických konfliktů. 

                                 NOMINUJTE SVÉHO KANDIDÁTA ZDE

Mezi laureáty z předchozích let patří například čínský literární kritik a disident Liou Siao-po, ázerbajdžánský právník Intigam Alijev, nikaragujská farmářka Francisca Ramírez nebo ruský politik a aktivista Sergej Kovalev. V roce 2020, tedy v dosavadním posledním ročníku, získali cenu čtyři zadržovaní členové běloruské lidskoprávní organizace Viasna, kteří jsou dodnes pronásledováni za monitorování osudů zadržených demonstrantů, dokumentování porušování lidských práv a pomoc obětem policejního násilí.

V letošním roce se výbor Homo Homini rozhodl otevřít nominace prakticky všem jednotlivcům a organizacím po celém světě. V důsledku toho může každý jednotlivec nebo organizace nominovat svého laureáta či lauretátku vyplněním jednoduchého online formulářeUzávěrka nominací je 6. prosince 2021.

Autor: PIN

Související články