Česká televize přináší 25 příběhů svědectví z odvrácené strany světa

Publikováno: 28. 6. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Česká televize přináší 25 příběhů svědectví z odvrácené strany světa
© Foto: ČvT archiv

V rámci oslav 25. výročí od založení Člověka v tísni vznikla ve spolupráci s Českou televizí nová webová stránka, na které je možné on-line, zdarma a legálně shlédnout 25 dokumentárních snímků mapující činnost Člověka v tísni nejen v České republice, ale i v zahraničí.  Snímky přináší svědectví o „odvrácené straně“ světa a příbězích pomoci.

Prostřednictvím filmů máte možnost zavítat do oblastí, ve kterých Člověk v tísni působil v minulosti, a do některých, kde působí dodnes. Podívejte se například do Angoly, kde se jsme se po skončení občanské války podílel na projektech zvyšující kvalifikaci místních studentů, která jim umožnila se aktivněji zapojit do obnovy země, nebo do Čečenska, do kterého se v roce 1995  Člověk v tísni vypravil stavět polní nemocnice při čečensko-ruském konfliktu.

Český dokument Úžera dokumentuje zničující vliv lichvy na jednu konkrétní romskou rodinu, které se každý měsíc zdvojnásobuje dlužná částka a například snímek Barmští vězni Igora a Jasminy Blaževičových divákům přináší svědectví barmských politických vězňů, kteří čekají v nelidských podmínkách barmských věznic na svobodu.

Tématická škála dokumentárních filmů je široká a každý divák si dozajista vybere film dle svého gusta.

Oslavte s námi 25. výročí Člověka v tísni a objevte, co se za posledních 25 let stalo!

 

Autor: Nathalie Koubayová

Související články