Zbyněk Loebl: Může Doložkomat (někdy) provozovat český online soud?

Publikováno: 11. 4. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Zbyněk Loebl: Může Doložkomat (někdy) provozovat český online soud?
© Foto: People in Need

Přečtěte si článek advokáta Zbyňka Loebla o naší aplikaci Doložkomat, která dokáže rozpoznat nezákonné exekuce a připravit návrh na jejich zastavení.

V poslední době mě zaujala online aplikace Doložkomat (www.dolozkomat.cz), která dokáže rozpoznat časté nezákonné exekuce a hned lidem vygenerovat návrh na jejich zastavení. Zdarma. V některých zemích podobné aplikace provozují přímo státní online soudy na svém webu. A hrdě se k nim hlásí jako k velmi důležité součásti poskytování přístupu ke spravedlnosti.

Službu Doložkomat zprovoznil před několika málo týdny Člověk v tísni. Zaujala mě svojí jednoduchostí a užitečností. Doložkomat je online aplikace, která dokáže okamžitě rozpoznat neplatné rozhodčí doložky ve smlouvách a pokud jsou v těchto případech vedeny exekuce, dokáže je zastavit. Ve složitějších případech apka obsahuje odkazy na jiné weby, kam se dotčení mohou obrátit o pomoc.

Jeden z autorů apky, Daniel Hůle, prohlásil že je možné, že Doložkomat zastaví až 100.000 nezákonných exekucí. Apka je pěkná, jednoduchá a podle mého názoru velmi užitečná. Bravo, Člověku v tísni!

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Autor: Mgr. Ing. Zbyněk Loebl LL.M, autor se v AK PRK Partners specializuje na oblast práva a ICT

Související články