Chcete se stát Světovou školou? Program, který vede žáky k aktivnímu občanství, je opět otevřen nováčkům

Publikováno: 8. 8. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Chcete se stát Světovou školou? Program, který vede žáky k aktivnímu občanství, je opět otevřen nováčkům
© Tomáš Princ

Zajímají vás globální témata? Baví vás metody aktivního učení a školní projekty? Chcete změnit vaše okolí k lepšímu a připravit žáky na život v propojeném světě? Zveme vás na úvodní webinář k programu Světová škola, kde se dozvíte všechny potřebné informace k zapojení do programu. 

Informační webinář se uskuteční 30. srpna 2022. Čas bude registrovaným upřesněn.

Na infowebináři se dozvíte:

  • Co je hlavním cílem projektu a na jakém metodickém přístupu je založen?
  • Jak se jako škola/ učitelé můžete zapojit a jaké jsou podmínky zapojení?
  • Jakou podporu v projektu získáte?
  • Jak konkrétně bude probíhat spolupráce ve školním roce 2022/2023?

Bezplatný a nezávazný webinář určen jak učitelům, tak vedení MŠ, ZŠ i SŠ z celé ČR. V návaznosti na webinář se můžete rozhodnout, zda se do projektu přihlásíte, či nikoliv. 

PŘIHLÁSIT SE NA WEBINÁŘ

Přihlášky do programu se uzavírají 15. září 2022.

Světová škola: žáci si všímají problémů ve své lokalitě a učí se je aktivně řešit

Prestižním oceněním se v současné době pyšní na 115 českých škol! Den pro vodu, Stop plastovým obalům nebo Férová snídaně. To je jen zlomek projektů, které pořádají žáci mateřských, základních a středních škol, které se pyšní titulem Světová škola. 

Titul získaly na základě toho, že začleňují globální témata do výuky a života školy, a že se žáci pod vedením učitelů snaží řešit komunitní problémy.

Světová škola je místem, kde žáci s pomocí učitelů hledají souvislosti našich životů s komplexními globálními tématy. Učí se řešit globální témata na místní úrovni, plánují vlastní kampaně, zapojují do dění ve škole rodiče a veřejnost a ukazují, co znamená Mysli globálně, jednej lokálně,“ říká Lenka Pánková, koordinátorka Světové školy z organizace ARPOK.

Program nám dal pevnou kostru pro začlenění světových témat do školy, větší objasnění těchto témat, motivaci, inspiraci, spolupráci s průvodci i dětmi na věcech, které mi dávají smysl. Díky světové škole jsme získali větší impuls propojit se s okolím a pracovat na vztazích s místními organizacemi. Mám radost z nových kontaktů i všech akcí, které vznikly. Vážím si podpory Světové školy,“ zdůrazňuje Jana Závacká, průvodkyně z ZŠ a MŠ Gaudí.

Více informací najdete na webu: www.svetovaskola.cz.

Pro další otázky kontaktujte:


Autor: Varianty

Související články