Člověk v tísni, o. p. s. již pátým rokem na Žluticku

Publikováno: 16. 1. 2018 Doba čtení: 3 minuty
Dveře kanceláře Člověk v tísni, o. p. s. ve Žluticích
© Foto: Tomáš Burda

Pracovnice organizace Člověk v tísni, o. p. s. působí na Žluticku, Valečsku a Bochovsku od roku 2014. V červnu 2017 se tým rozrostl a rozšířila se i nabídka poskytovaných služeb. Nyní se v kanceláři či terénu můžete potkat s Klárou Horákovou, Klaudií Kempfovou a Tomášem Burdou, kteří pomáhají rodinám i jednotlivcům s dluhy a tíživou životní situací. 

Člověk v tísni, o. p. s. na Žluticku, Valečsku a Bochovsku zajišťuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a dluhové poradenství. Není Vám z těchto názvů jasné, čeho přesně se služby týkají? Zkuste si představit například rodinu s dětmi, ať už úplnou nebo rodiče samoživitele, kteří se dostanou do tíživé situace – ztratí zaměstnání, přijdou o bydlení a dostanou se do finančních problémů. Nezřídka se stává, že nezbývá ani dětem na svačiny či na autobus do školy. S tím se následně pojí vysoká absence dětí ve škole, problémy se zameškanou látkou, přípravami do školy a výchovou. V tu chvíli se do kolotoče problémů přidává další - problém se školou či úřadem. Co pak s tím? Klára a Klaudie pomáhají rodinám, které se do podobné situace dostaly. Kromě základního poradenství pomáhají při jednání s úřady či se školami. Spolu s rodiči hledají možnosti řešení a pomáhají s nácvikem praktických dovedností – ať už s dětmi (přípravy do školy, výchovné problémy), rodinným rozpočtem nebo úřady (vyplnění formulářů, příprava na jednání).

Pokud máte problémy s dluhy a exekucemi, pak je pro Vás otevřena bezplatná dluhová poradna. Dluhový poradce Tomáš Vám např. pomůže zmapovat dluhovou situaci, vytvořit splátkový kalendář, popřípadě vyřešit celkovou zadluženost oddlužením. Službu může využít každý, kdo se ocitl v tíživé finanční situaci a nezvládá splácet své závazky. Náš tým nabízí pomoc i v dalších oblastech, které se zadlužeností souvisejí. Do poradny se můžete dostavit bez předchozího objednání.

Na Kláru, Klaudii i Tomáše se můžete obrátit každý pracovní den, ať už přímo v terénu nebo v kanceláři na adrese Velké náměstí 150, Žlutice 364 52. Dluhový poradce Tomáš Burda má konzultační hodiny každé pondělí a čtvrtek od 9:00 do 15:00 hodin. Klaudii Kempfovou, aktivizační pracovnici pro rodiny s dětmi, můžete v kanceláři kontaktovat v úterý od 10:00 do 12:00 hodin. Klára Horáková, sociálně aktivizační pracovnice pro rodiny s dětmi, Vás v kanceláři přivítá ve středu od 10:00 do 12:00 hodin. Všichni tři se jinak pohybují převážně v terénu a zastihnete je na mobilních telefonech.

Pokud budete chtít, můžete si s Klárou, Klaudií i Tomášem domluvit schůzku na níže uvedených telefonních číslech a oni za Vámi, v rámci lokalit Žluticka, Bochovska a Valečska, rádi zajedou.

SLUŽBY PRO RODINY S DĚTMI:

Klára Horáková tel.: 739 320 442

Klaudie Kempfová tel.: 778 442 547

DLUHOVÉ PORADENSTVÍ:

Tomáš Burda tel.: 775 436 751

Kontaktní místo: Velké náměstí 150, Žlutice 364 52

Klára, Klaudie a Tomáš Vám rádi pomohou se zorientovat v tíživé situaci a řešit problémy, které mohou postihnout každého. Nemějte strach poradit se.

Projekt CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_042/0006113 „Sociální a poradenské služby Žlutice - Valeč“, v rámci něhož je poskytováno dluhové poradenství a sociálně aktivizační služby ro rodiny s dětmi ve Žluticích a Valči, je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v dalších lokalitách jsou financovány z prostředků Karlovarského kraje.Autor: Žlutický tým, Člověk v tísni, o.p.s.