Člověk v tísni odsuzuje vraždu humanitárního pracovníka Davida Hainese v Sýrii

Publikováno: 16. 9. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni odsuzuje vraždu humanitárního pracovníka Davida Hainese v Sýrii
©

Jsme zděšeni brutální vraždou kolegy Davida Hainese, který byl v loňském roce unesen v Sýrii. Jedná se o nelidský a nepochopitelný čin radikálů z takzvaného Islámského státu, který je třeba spolu s dalšími násilnostmi, které tato skupina fanatiků páchá, jednoznačně odsoudit.

David Haines pracoval v Sýrii pro francouzskou nevládní organizaci Acted, které je spolu s Člověkem v tísni členem uskupení osmi nevládních organizací Alliance 2015. V Sýrii jsme s organizací Acted v úzkém kontaktu. Někteří z našich kolegů znali Davida, který v minulosti pomáhal lidem v bývalé Jugoslávii, Libyi nebo v Jižním Súdánu, osobně.

Vražda Davida Hainese se přímo dotýká celé humanitární komunity a všech lidí, kteří pomáhají obětem katastrof a konfliktů v krizových oblastech světa, často s vědomím rizika, které podstupují. S každým takovýmto činem se zmenšuje prostor, ve kterém mohou humanitární pracovníci působit.

Pozůstalým a přátelům Davida Hainese, který odešel ve věku 44 let a zanechal tu své dvě dcery a manželku, vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Tým Člověka v tísni

Autor: