Člověk v tísni přivezl léky do nemocnice pracující pod střelbou

Publikováno: 12. 10. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni přivezl léky do nemocnice pracující pod střelbou
© Foto:

Pracovníci Člověka v tísni přivezli do nemocnice v ukrajinském městě Debalcevo, ležící na osvobozeném území těsně za linií bojů mezi separatisty a vládními jednotkami, léky a zdravotnický materiál za celkem asi 170 000 Kč. Tato nemocnice je jako jedna z mála v oblasti bojů vybavená pro akutní ošetřování zraněných a následné operace.

„Jsme vybaveni pro příjem 110 pacientů, v dobách bojů jsme byli schopni operovat až 8 pacientů denně,“ říká hlavní setra Tatiana Gladpševa. „Někteří lékaři nám bohužel odešli tam, kde se nestřílí, a tak musíme často pracovat doslova v bojových podmínkách a improvizovat, navíc nikdy nevíme, kdy bude opět zahájena střelba a začnou po městě padat granáty. Lidé se pak ukrývají u nás v podzemí,“ popisuje situaci statečná sestra. „Velice například postrádáme endokrinologa a často nám chybí léky a materiál, jsme vděčni za jakoukoliv pomoc,“ říká sestra. 

#~gallery-886~#

Z města utekla větší část obyvatelstva, přesto zde zůstalo přibližně  30 000 obyvatel, především důchodci a lidé méně majetní, kteří nemají kam jít. O to je humanitární situace ve městě, kde nefungují banky a důchodci jsou už čtyři měsíce bez výplaty, složitější.

#~gallery-885~#

Autor: Ivo Dokoupil