Dialogem k respektu: Školení pro práci s metodou Persona Dolls

Datum konání: od 5.3.2020 do 23.5.2020

Místo konání: Praha - Běhal Fejér Institute (Pevnostní 8, Praha 6) a centrum Člověka v tísni Langhans (Vodičkova 37, Praha 1)

Kurz je akreditován MŠMT.

Témata: Společné vzdělávání

Cílové skupiny: Pedagogové MŠ, Pedagogové ZŠ, Asistenti pedagoga

Počet hodin: 72

Lektor: Alena Košák Felcmanová, Alexandra Petrů

Kontaktní osoba: Alexandra Petrů, alexandra.petru@clovekvtisni.cz, tel: 226 200 812

Termíny kurzu: 5. – 7. 3. 2020, 16. - 18. 4., 21. – 23.5. (vždy čtvrtek – sobota celý den, čas bude upřesněn)

Persona Dolls jsou panenky s osobností. Mají stejně jako děti svoje jméno, rodinu, domov, svůj příběh. Panenky přicházejí do kolektivu dětí, sdílejí s nimi svůj životní příběh a vybízejí děti, aby s nimi sdílely ten svůj. Panenky fungují jako prostředníci mezi učitelkami a dětmi i mezi dětmi navzájem, pomáhají dětem mluvit o sobě a bránit se, když se jim někdo posmívá kvůli odlišnosti, chudobě nebo jinému mateřskému jazyku.

Práce s panenkou vás naučí neříkat „on to tak nemyslel“ nebo „to nic není“ v situacích, kdy se děti navzájem zraňují. Dozvíte se, jak s dětmi mluvit o věcech, které se těžko vysvětlují.

Persona Doll mi pomohla zlepšit komunikaci s dětmi, které mají problémy. Mnohem efektivněji nyní řeším obtížné situace ve třídě, dokáži je také lépe objektivně zhodnotit.“ Jana Blažková, ZŠ a MŠ Lobodice


V rámci jednotlivých setkání se s metodou seznámíte a dozvíte se více o přístupu vědomé práce s předsudky. Vytvoříte si svoji panenku Persona Doll podle potřeb skupiny dětí, se kterou pracujete. Absolvujete povinnou praxi a získáte zpětnou vazbu. V rámci kurzu se střídají praktické, teoretické a sebezkušenostní aktivity, které se věnují představám normality a reflexi toho, jak s dětmi mluvíme.

Metoda je vhodná pro děti od 3 do 9 let, ve školkách, školách i zařízeních mimoškolního vzdělávání mládeže.

Cena:

Cena kurzu je 16.000 Kč na osobu (včetně DPH). Cena je včetně panenky.
Přihlašovat se můžete do 27. 2. 2020.