Principy nezraňující komunikace ve škole I. Základy komunikace - webinář

Datum konání: 23.3.2021

Místo konání: online

Témata: Komunikace ve škole

Cílové skupiny: Pedagogové MŠ, Pedagogové ZŠ, Pedagogové SŠ, Asistenti pedagoga

Počet hodin: 2

Lektor: Zdenko Matula

Kontaktní osoba: Kateřina Dvořáková, katerina.dvorakova@clovekvtisni.cz, tel: 603 150 465

Kdy: 14.00 - 15.30

Dozvíte se několik prakticky užitečných informací o tom, jak funguje lidský mozek, což vede k lepšímu porozumění toho, proč se chováme tak, jak se chováme, a proč se nechováme jinak. To, jak funguje náš mozek, vstupuje kromě jiného i do mezilidské komunikace. Získáte inspiraci pro řešení různých problémů souvisejících s ovlivňováním chování pro využití v praxi. Na základě vybraných poznatků o fungování lidského mozku budeme hledat možnosti efektivního ovlivňování chování.

Z ohlasů účastníků kurzu:

"Velmi oceňuji strukturovanost a přehlednost vyprávění a vysvětlení, jakým způsobem v principu funguje náš mozek a jak je potřeba jeho fungování zohlednit v komunikaci. Pro porozumění pomáhá využívání příkladů konkrétních situací, které jsou pro mě snadno představitelné a jejich rozebírání."

"Srozumitelně vysvětlené základní principy komunikace, některé informace pro mě byly až převratné, takže už se těším, až je začnu využívat v praxi."

"Po dnešku se chci především soustředit na potřebu samostatnosti ve výuce, tedy poskytování prostoru pro alternativy i tam, kde mě to předtím nenapadlo, a na spravedlnost v podobě stejnoměrné pozornosti pro všechny."

"Doufám, že má komunikace bude ještě efektivnější, nezraňující. Vždy je co zlepšovat. :)"

Hlásit se můžete do: 22.03. 2021

Co potřebujete, abyste se mohli připojit k webináři? 
  • počítač
  • stabilní internetové připojení 
Webinář proběhne prostřednictvím aplikace Teams. Bližší informace, jak se k webináři připojit, budou zaslány přihlášeným.