Webinář Komiks ve výuce s Klárou Smolíkovou

Datum konání: 3.10.2022

Místo konání: online

Témata: Globální vzdělávání, Ostatní

Cílové skupiny: Pedagogové MŠ, Pedagogové ZŠ, Pedagogové SŠ, Asistenti pedagoga

Počet hodin: 2

Lektor: Klára Smolíková

Kontaktní osoba: Barbora Málková, barbora.malkova@clovekvtisni.cz, tel: 778 411 275

Kdy: od 15.30 do 17.30
Kde: online

Co získáte?
  • Odpovědi na otázky: Jaká jsou pravidla dobrého komiksu a co patří mezi základy komiksové tvorby? Jak pracovat s jednotlivými záběry, výrazy postav, využíváním barev a jak sestavit komiksový příběh? Co se z komiksového způsobu komunikace mohou děti naučit a jak se do něj samy mohou zapojit? Má komiks moc nastartovat čtenářství, pomoci naučit cizí jazyk nebo podnítit zájem o současná globální témata?
  • Nápady a náměty, jak žáky s komiksem seznámit, jak je podporovat ve vlastní tvorbě a budovat vztah ke komiksovému světu.
  • Na příkladech dobré praxe uvidíte, jak se hraje komiksové divadlo, co je komiksová abeceda a které vyjadřovací prvky tvoří základní stavební kameny komiksu. Nahlédnete pod pokličku komiksových profesí, zjistíte, co je komiksový scénář a jak do výtvarného zpracování zapojit i žáky, kteří tvrdí, že neumí kreslit.
  • A čeká na vás také sada kopírovatelných pracovních listů, díky kterým se budete moct pustit se žáky do komiksových rozehrávek.
Připojte se do našeho webináře Komiks ve výuce se scénaristkou Klárou Smolíkovou!

Klára Smolíková, spisovatelka, komiksová scenáristka a lektorka, účastníky provede komiksovou historií, seznámí s výrazovými prostředky komiksu i aktuální komiksovou produkcí a představí, jak skrze komiks porozumět komplikovaným globálním tématům. Na řadě praktických ukázek předvede, jak snadno komiks zapojit do výuky, i otevře širší téma čtenářské, vizuální a informační gramotnosti. 

Webinář je pro všechny účastníky ZDARMA

Hlásit se můžete do: 30. 9. 2022