Člověk v tísni  O nás  Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Na Srí Lance zasažené povodněmi pomáháme s obnovou živobytí nebo čištěním vodních zdrojů

Na Srí Lance zasažené povodněmi pomáháme s obnovou živobytí nebo čištěním vodních zdrojů

24. července 2017

Silné přívalové deště způsobily na Srí Lance koncem května záplavy a sesuvy půdy, které zničily na 2 500 domů, a dalších téměř 16 000 jich poškodily. Tyto nejhorší povodně od roku 2013 postihly až 630 000 lidí, třetina z nich jsou děti. Zasaženo bylo 15 z 25 provincií Srí Lanky, nejhůře na tom byly okresy Galle, Kaluthara, Matara a Ratnapura na jihozápadě země. Člověk v tísni (ČvT)  spolu s partnery ACTED a HELVETAS z Alliance2015 začal jako jeden z prvních, díky prostředkům z Klubu přátel Člověka v tísni a humanitárního fondu Alliance2015, poskytovat pomoc v jednom z nejpostiženějších okresů – Ratnapura. V nejpostiženějších oblastech pomáháme s obnovou vodních zdrojů, poskytujeme místním obyvatelům drobné finanční granty na obnovu živobytí a nabízíme jim možnost výdělku při odklízení škod v rámci veřejných prací.


Před pěti lety zemřel za nevyjasněných okolností slavný kubánský disident Oswaldo Payá Sardiñas

Před pěti lety zemřel za nevyjasněných okolností slavný kubánský disident Oswaldo Payá Sardiñas

22. července 2017

Praha, 22. 7. 2017 - Před pěti lety, v horkém kubánském létě roku 2012, zahynul při autonehodě ve východokubánské provincii Granma disident a aktivista Oswaldo Payá Sardiñas. Na Kubě vyzýval k nenásilnému odporu vůči autoritativnímu komunistickému režimu a po vládě požadoval garanci základních lidských a občanských práv a svobod. Spolu s ním nehodu nepřežil další kubánský aktivista, Harold Cepero. 


Zemřel těžce nemocný disident Liou Siao-po. V Číně navazoval na Chartu 77

Zemřel těžce nemocný disident Liou Siao-po. V Číně navazoval na Chartu 77

14. července 2017

Praha, 14. 7. 2017 - Člověk v tísni vyjadřuje zármutek a hlubokou úctu čínskému disidentovi Liou Siao-poovi (61), který včera po letech věznění čínským režimem podlehl rakovině jater. Jeden z nejvýznamnějších čínských hlasů, volajících po dodržování základních práv, vyzýval i přes neustálé represe k dialogu a k nenásilnému odporu vůči komunistickému režimu a potlačování základních svobod. Člověk v tísni udělil Liou Siao-poovi v roce 2008 cenu Homo Homini za významný přínos v oblasti lidských práv.


Před 25 lety vznikl Člověk v tísni: jeho práce se mění

Před 25 lety vznikl Člověk v tísni: jeho práce se mění

23. června 2017

Před 25 lety se zformovala skupina válečných novinářů a dobrovolníků, kteří se rozhodli pomáhat v místech krizí. Ze skupinky nadšenců vyrostla organizace s osmnácti sty zaměstnanci pracujících ve 32 zemích s rozpočtem 1,7 miliard korun. Zaměřuje se dnes více na práci v Česku, kde stovky tisíc lidí upadly do těžkého zadlužení. Za dobu existence působila organizace v 54 zemích a pomohla více než 18 milionům lidí.  Výročí 25 let si připomene putovní výstavou, koncerty, webovými speciály či knihou rozhovorů.


Vietnam je jednou z nejméně svobodných zemí na světě

Vietnam je jednou z nejméně svobodných zemí na světě

6. června 2017

Praha, 6. 6. 2017 - Vietnamci tvoří třetí největší národnostní menšinu v České republice. Tolik se ale nemluví o tom, že je Vietnam zároveň jednou z nejméně svobodných zemí na světě. „Všechny mocenské složky ve Vietnamu jsou podřízeny Komunistické straně. Ta pod záminkou ochrany zájmů lidu potlačuje svobodu každého člověka,“ říká Sylva Horáková, zástupkyně ředitele Centra pro lidská práva a demokracii Člověka v tísni. 


Člověk v tísni vyhlašuje komiksovou soutěž Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty ZŠ a SŠ

Člověk v tísni vyhlašuje komiksovou soutěž Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty ZŠ a SŠ

2. června 2017

Praha, 1. 6. 2017 - Už posedmé vyhlašuje vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni komiksovou soutěž Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Tématem letošního ročníku je Soutěž nebo spolupráce?


Pomoc obětem povodní na Srí Lance: Člověk v tísni uvolní 1 000 000 korun

Pomoc obětem povodní na Srí Lance: Člověk v tísni uvolní 1 000 000 korun

30. května 2017

Praha, Colombo (30. května 2017) - Jihoasijský ostrov Srí Lanka zasáhly nejhorší záplavy od roku 2003. Člověk v tísni (ČvT) uvolní 1 000 000 korun z humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni na pomoc obětem těchto povodní. Místní tým ČvT bude navíc podpořen zkušeným humanitárním pracovníkem, který do země vyrazí tento týden. Přívalové deště způsobily na Srí Lance mohutné záplavy a sesuvy půdy, které si podle informací Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) vyžádaly na 156 obětí a více než sto lidí se pohřešuje. Situace je vážná a podle nedělních odhadů bylo záplavami postiženo na 503 560 lidí v 15 provinciích Srí Lanky a přibližně 83 000 lidí muselo opustit své domovy. Místní policie a záchranné jednotky se podílejí na okamžité pomoci obětem povodní.


Až 500 studentů poběží letos pro novou školu v Africe

Až 500 studentů poběží letos pro novou školu v Africe

26. května 2017

Praha, 16. května 2017 - V sobotu 27. května 2017 se studenti a žáci Francouzského lycea a Gymnázia Jana Nerudy pokusí "vyběhat" peníze na novou školu pro své vrstevníky v Etiopii.


Jedenáctý ročník festivalu JEDEN SVĚT V BRUSELU představil 16 dokumentárních filmů

Jedenáctý ročník festivalu JEDEN SVĚT V BRUSELU představil 16 dokumentárních filmů

3. května 2017

Brusel, 3.5. 2017: Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Bruselu se chýlí ke svému konci. Bruselští diváci měli možnost vidět 16 filmů vybraných z pražského programu. “Jsme rádi, že si festival našel i v Bruselu své diváky. Zejména nás těší, že si do našich promítacích sálů nacházejí cestu lidé, kteří pracují v evropských institucí,” říká Adéla Pospíchalová z organizace Člověk v tísni, která festival v Praze i Bruselu organizuje.


Hledá se LEADr. — odstartoval druhý ročník soutěže hledající budoucí politiky

Hledá se LEADr. — odstartoval druhý ročník soutěže hledající budoucí politiky

11. dubna 2017

Praha, 11. dubna 2017: Zpět na 1, tudydál nebo Na Mamuta! jsou názvy tří z devatenácti projektů, se kterými se mladí lidé přihlásili do druhého ročníku soutěže hledající budoucí politiky. V ní by měli během jednoho měsíce prokázat schopnost reagovat a vést projekt i lídrovský potenciál. O jejich postupu v soutěži bude rozhodovat porota, která v průběhu čtyř kol vybere finální dvojici, jež se utká v duelu moderovaném Václavem Moravcem. O letošním vítězi pak rozhodne hlasování veřejnosti. Pořad vysílá ode dneška internetová televize Stream.cz.


novější Stránka
z 35
starší

Kontakt

Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
E-mail: mail@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 400

Pro média
media@clovekvtisni.cz
Tel.: +420 222 350 811
Tel.: +420 777 787 943

Kontakt pro dárce
dary@clovekvtisni.cz
Tel.: 226 200 439

Další kontakty

O nás

Jak pomoci

Co děláme

Kde nás najdete

Naše další stránky

Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách je jedním z dlouhodobých projektů společnosti Člověk v tísni. Už dvanáct let přinášíme do škol dokumentární filmy a další audiovizuální materiály jako plnohodnotnou výukovou pomůcku.

Snažíme se současný svět a novodobou historii nejenom popisovat, ale především vykreslit v souvislostech.

http://www.jsns.cz/

Skutečný dárek

Sbírku Skutečná pomoc jsme založili, abychom mohli systematicky a efektivně pomáhat v chudších zemích světa. Chudoba a s ní spojené problémy rozvojového světa totiž ročně zabijí více lidí než přírodní katastrofy a války dohromady. To se navíc odehrává na okraji mediálního zájmu.

http://www.skutecnydarek.cz/

Rozvojovka

Předáváme informace o rozvojové pomoci a globálních problémech.

Pořádáme konference, vydáváme informační bulletin a pravidelné tématické přílohy v tisku, spolupracujeme s médii, odborníky i studenty, účastníme se hudebních festivalů s informačním stánkem, pořádáme výstavy, debaty, semináře a soutěže

http://www.rozvojovka.cz

Festival Jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, je v současnosti největším dokumentárním festivalem s tematikou lidských práv na světě.

http://www.jedensvet.cz

Program Migrace

Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a tak přispívat k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

http://migration4media.net/

Varianty

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni nabízí více než deset let informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního (IKV) a globálního rozvojového vzdělávání (GRV).

Hlavní cíle programu Varianty:

  • Podpora inkluzivního prostředí a otevřeného klimatu ve školách.
  • Výchova ke globálního zodpovědnosti.

http://www.varianty.cz/index.php

NAMA . Výrobky z Namibie

Projekt NAMA podporuje chráněnou dílnu Karas Huisen Crafts na jihu Namibie. Dílna dává práci a obživu asi padesáti ženám a jejich rozvětveným rodinám a vyrábí produkty z tradičních afrických materiálů. Jejich prodejem v České republice pomáhá projekt NAMA svobodným matkám a pěstounkám dětí, jejichž rodiče zemřeli na AIDS, nalézt sílu postavit se na vlastní nohy.

http://www.nama.cz/