ČT: Pochybnosti zažehnány! Stovky tisíc dlužníků u VZP mají možnost zbavit se dluhů v rámci milostivého léta!

Publikováno: 15. 11. 2021 Doba čtení: 1 minuta
ČT: Pochybnosti zažehnány! Stovky tisíc dlužníků u VZP mají možnost zbavit se dluhů v rámci milostivého léta!
© Foto: fotobanka

Spor u pojišťoven konečně vyjasněn! I Všeobecná zdravotní pojišťovna vydala prohlášení, že po dlužnících penále nakonec vymáhat nebude. Až 230 tisíc lidí, kterým vznikl u VZP dluh, tak bude moci plně využít možností, které institut milostivé léta nabízí. Nyní musíme všemi možnými prostředky pomoci co největšímu množství lidí, aby dokázali možnosti využít.

Velké množství lidí se se svými finančními problémy nedokáže bez pomoci druhých lidí vypořádat. Celá řada sociálních pracovníků, nejen z naší organizace, se proto snaží obcházet co nejvíce klientů a pomoci jim situaci řešit. Jedním z častých problémů je, že dlužníci nemají ani na zaplacení původní jistiny a poplatku 908 korun. Pro ty nejpotřebnější jsme proto založili sbírku SOS Milostivé léto.

Rodiny s malými dětmi, samoživitelé, invalidní důchodci, lidé, kteří nemají opravdu žádnou možnost, od koho si půjčit. Většinou člověk zaplatí tisíc dva tisíce korun, a skončí exekuce za 20 tisíc,“ řekl v reportáži pro ČT náš kolega Daniel Hůle a vyzval lidi, aby dodržovali postup dohodnutý s exekutorskou komorou. „Aby požádali o vyčíslení jistiny, informovali, že budou využívat milostivé léto, a teprve pak ať pošlou peníze. Po diskusi s ministerstvem spravedlnosti se podařilo najít dohodu i s pojišťovnami,“ uvedl dluhový expert pro ČT. 

Pomozte lidem z dluhové pasti:

Do akce se navíc přidávají i soukromé subjekty! Už se zapojily například Air Bank a Home Credit. 

Celou reportáž České televize naleznete pod tímto odkazem

Autor: Člověk v tísni

Související články