Člověk v tísni a 5 dalších neziskovek obdržel ocenění za pomoc na jižní Moravě

Publikováno: 10. 12. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni a 5 dalších neziskovek obdržel ocenění za pomoc na jižní Moravě
© Foto: Jihomoravský kraj

Bronzové medaile z rukou hejtmana Jana Grolicha převzalo v sídle Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí v Brně šest nestátních neziskových organizací, včetně Člověka v tísni.

Ocenění dostaly za mimořádné pracovní nasazení a významnou pomoc v obcích, které letos v červnu zasáhlo ničivé tornádo.

„Vaše pracovní nasazení bylo mimořádné. Dokázali jste ve sbírkách na podporu lidí zasažených tornádem stovky milionů korun. Máte totiž dobré jméno a lidé vám věří. Protože děláte dobrou práci. Díky vám se vrátilo spoustu rodin tak rychle do svých domovů. Ještě jednou velké díky,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Zjišťování potřeb postižených osob, distribuce humanitární pomoci, organizace dobrovolnické pomoci, pomoc v terénu, finanční pomoc a dluhové poradenství, psychologická podpora, zprostředkování odborných řemeslníků a další. S tím vším pomáhaly nestátní neziskové organizace v obcích postižených přírodní katastrofou. Ve čtvrtek 9. prosince převzaly pamětní bronzové medaile tyto neziskovky: Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Nové Mlýny, Diecézní charita Brno, SPONDEA, Humanitární organizace ADRA, Diakonie Českobratrské církve evangelické Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, Člověk v tísni. Dodatečně hejtman ocenění udělí i organizacím, které se nemohly zúčastnit, a to Českému červenému kříži - oblastní spolek Brno a Armádě spásy.


Autor: Jihomoravský kraj

Související články