Debata na téma: Činnost DRUG OUT KLUBU v Ústí nad Labem

Publikováno: 22. 7. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Debata na téma: Činnost DRUG OUT KLUBU v Ústí nad Labem
©

V červnu jsme v Klubu matek přivítaly vedoucí ambulantní adiktologické služby Ilonu Šulcovou. Téma jsme otevřely nelehké, ale pro maminky a mladé ženy žijící v Předlicích velmi palčivé.

Měly jsme tak možnost dozvědět se mnoho zajímavého o činnosti organizace pomáhající zdravotně postiženým osobám, které jsou ohrožené závislostí či již závislé na toxických a psychotropních látkách. A nezapomněly jsme se věnovat závislosti na výherních a hracích automatech.

            Debatu jsme otevřely stručným rozdělením drog a různým podobám akutní intoxikace.  Představily jsme si význam terénního programu, jehož nedílnou součástí je výměnný program pro uživatele drog. A následně jsme mluvily o poslání a principu práce adiktologického centra, které sociálně terapeutickou činností pomáhá lidem zvládnout život bez užívání návykových látek či jiné závislosti. Maminky zaujala služba, která pomáhá rodičům a blízkým uživatelům návykových látek a patologických hráčů. Na konkrétních příkladech z praxe jsme si udělaly představu, jak je takový návrat nelehký.

            Debata byla velmi zajímavá a přínosná a díky spoustě otázek z publika i pěkně dynamická.

 

Autor: Alžběta Říhová, Koordinátorka Klubu matek. Je členem realizačního týmu projektu „Rodina Předlice“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.